Спеціальні потреби

МАГАТЕ привітало відновлення зв'язку з ЧАЕС


Архівне фото: Сховище ядерних відходів на ЧАЕС, 2021 рік
Архівне фото: Сховище ядерних відходів на ЧАЕС, 2021 рік

"Гарною новиною" назвав повідомлення українського уряду про відновленя зв'язку з Чорнобильською АЕС директора МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі.

Більше місяця, після того, як російські сили захопили ЧАЕС, такого зв'язку не було. Росіяни впродовж п'яти тижнів утримували ЧАЕС, на території якої розміщені об'єкти з управління ядерними відходами.

"Така ситуація була нестійкою і дуже гарна новина, що регулятор тепер може безпосередньо, за потреби, контактувати зі станцією", - заявив Гроссі.

Під час цього російського вторгнення вперше окупація атомної електростанції була воєнною стратегією країни, наводить АР слова Ребекки Гармс, колишньої європарламентарки. "Кошмаром" вона назвала те, що "кожна атомна електростанція може бути використана як заздалегідь встановлена ядерна бомба".

В квітні Гроссі планує відвідати ЧАЕС на чолі групи експертів і провести радіологічну оцінку станції, доставити необхідне устаткування, йдеться в заяві МАГАТЕ.

7 з 15 українських ядерних реакторів наразі під'єднані до мережі, відзначає заява, включаючи два реактори на контрольованій Росією найбільшій в Європі Запорізькій АЕС.

В статті використано матеріали АР

XS
SM
MD
LG