Спеціальні потреби

Половину території України потрібно розміновувати - USAID


Половина території України, потребує розмінування, заявила очільниця Агенції з міжнародного розвитку США Саманта Пауер .

В своєму твіті вона зауважилва, що Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) щодня знешкоджує 2-6 тис. мін, щоб захистити мирне населення та забезпечити доступ до невідкладної допомоги

Процес розмінування є витратним і забирає багато часу. Розмістити міну коштує 2 долари, а усунути кожну міну - 1 000, зауважує британський військовий експерт Г'ю Мартін в колонці для видання National Interest. Він вказує, що розміщення Росією таких вибухівок при виході з околиць Києва є найбільш нещодавнім прикладом закладення мін у світі. "Ми бачимо порушення міжнародного гуманітарного права і загрозу для стійкого розвитку", - зауважує він.

Наприкінці березня міжнародна правозихисна організація Human Rights Watch звинуватила Росію у використанні протипіхотних мін на сході Харкова і закликала міжнародну спільноту засудити такі дії. "Протипіхотні міни було виявлено українськими спеціалістами зі знищення боєприпасів 28 березня 2022 року, - заявили в HRW. - Відомо, що Росія має такі міни, які без розбору вбивають та скалічують людей в радіусі близько 16 метрів. Україна не має таких мін, або систем закладення".

XS
SM
MD
LG