Офіс ООН з координації гуманітарних питань опублікував дані щодо перетину "лінії розмежування" між підконтрольними та непідконтрольними уряду територіями на сході України у квітні.
"Перетин "лінії розмежування" залишається важкою подорожжю", йдеться у доповіді. У квітні було зареєстровано понад 1 мільйон перетинань "лінії розмежування" - це на 120 тисяч більше, ніж у попередьному місяці.
Жінки, чоловіки та діти, які перетинають "лінію розмежування" регулярно піддаються небезпеці від мін та обстрілів. У квітні біля контрольно-пропускних пунктів щонайменше чотири особи були підстрелені та зазнали поранень, коли вони знаходились на нульовому КПП "Новотроїцьке" та "Мар'їнка" та чекали на автобус, повідомляє офіс ООН з координації гуманітарних питань.
"Умови на контрольно-пропускних пунктах, особливо в нейтральній зоні, є найважчими, оскільки люди не мають адекватного доступу до медичних послуг, санітарних умов та укриття. Чотири літні людини зазнали серйозних ускладнень здоров'я, чекаючи у черзі протягом декількох годин. Покращення ситуації сталася під час Великодня, коли з 7 по 10 квітня мешканці в деяких населених пунктах уздовж "лінії розмежування" мали змогу у винятковому порядку подорожувати через неофіційні пункти пропуску."
Підпишіться на "Голос Америки" в соцмережах: Фейсбук, Ютуб, Твіттер, Інстаграм.
Дані офісу ООН з координації гуманітарних питань щодо перетину "лінії розмежування" у квітні:
Нагадаємо, нещодавно керівник гуманітарної місії ООН в Україні Ніл Вокер в ексклюзивному інтерв'ю голові Української служби «Голосу Америки» Мирославі Ґонґадзе відзначив, що міжнародні гуманітарні програми на Донбасі забезпечені лише на 4%. Тим часом, гуманітарної допомоги через конфлікт на сході України потребують 3,4 млн людей.
Повне інтерв'ю: