Спеціальні потреби

Актуально

Проект "Малоросія" не має шансів в Україні – The American Interest

Багато аналітиків вважають, що Росія, не ризикуючи і не витрачаючи багато коштів, протистоїть Заходу, посилюючи те, що розділяє нас зсередини, втручаючись до наших виборів і, інколи, можливо, впливаючи на їх результат, пише колишній дипломат США з досвідом служби в Москві та Києві Кірк Беннет у статті для The American Interest.

Москва, як деякі стверджують, змогла вирвати Грузію та Україну з рук НАТО, перехопила ініціативу на Близькому Сході і посилила свої позиції на світовій арені. Тепер Росія вже не регіональна сила, яку називали "бензиновою заправкою, що вдає з себе країну".

Однак, таке бачення Росії не витримує критики, щонайменше з питання України, наголошує експерт.

Заявляти про те, що вторгнення до України та Грузії відбулось у відповідь на дії Заходу все одно, що користуватись фразою з Театру абсурду: "Я покажу, який я розлючений на тебе, вдаривши його в обличчя!". Російське військове втручання принесло значні збитки сусіднім країнам, однак не завдало істотної шкоди на Заході, який, як стверджується, є ціллю гніву Росії, заявляє експерт.

Однак, вторгнення до України не є нелогічними. Мотивацією Росії є помста, спроба "покарати колишні радянські народи за їх шокуючу невдячність за всю доброту та щедрість Росії", - переконаний експерт.

Замість того, щоб вітати себе з запобіганням вступу України до НАТО, росіяни мають тверезіше подивитись на ситуацію в Україні. Якщо в 2014 році, Росії не протистояла військова міць на південно-східних кордонах, тепер вони мають справу зі зміцненою в боях, краще обладнаною українською армією, що нараховує декілька сотень тисяч солдатів, яких підтримує уряд і народ, який вважає Крим та Донбас територіями, окупованими ворогом.

Якщо російську політику в Україні вважати успіхом, постає питання, що ж таке поразка
Кірк Беннет

В умовах кризи з безпеки всередині країни чи за кордоном, Москві потрібно буде заморозити більше 100 000 військових і значну частину важкої техніки в Україні, просто щоб охороняти так звані здобутки "Російської весни".

Якщо подивитись реалістично, російська кампанія на Донбасі – не тріумф, а тріумфаторство. Цікаво, що є більшою поразкою для Росії – неспроможність Кремля утримати Чорногорію від вступу до НАТО, чи її "успіхи" в Україні. Якщо російську політику в Україні вважати успіхом, постає питання, що ж таке поразка, запитує колишній дипломат.

Це (ціль Путіна - Г.А.) можна назвати "звільненням Малоросії від українців"
Кірк Беннет

У Кремлі переконані, що доки Україна буде поза євроатлантичними структурами, росіяни зможуть досягти певного домінування над своїм південним сусідом. Кремль вважає, що зможе отримати певну підтримку концепції "Малоросії" - України як сили, що активно підтримує "Російський світ" і вважає себе частиною російської нації. Це можна назвати "Звільненням Малоросії від українців". Євроатлантична інтеграція – смертельна небезпека для такої цілі, наголошує експерт.

Росія не хоче визнати, що концепція "Малоросії" не пережила російської революції 1917 року і останні її згадки зникли під час українського відродження 1920-х. Чотири покоління виросли усвідомлюючи, що вони – українці. Намагання Росії переробити цю ідентичність – марні. Визнання марності цієї справи росіянами має призвести до перетворення політики Кремля, а також змінити світогляд багатьох росіян.

Це, на жаль, не відбудеться швидко, вважає дослідник.

Дивіться також: Час-Тайм. Волкер у Києві провів низку важливих зустрічей. Подробиці

Всі новини дня

Українським біженцям у ЄС продовжили статус до березня 2025 р.

Люди з українськими прапорами у Вільнюсі в Литві, де станом на серпень 2023 р. зареєстровані понад 72 000 біженців від російської війни в Україні. Фото 11 липня 2023 р.

Європейський Союз продовжив програму допомоги біженцям з України, яка мала закінчитися у березні наступного року, до 4 березня 2025 р.

Російський напад на Україну спричинив найбільшу хвилю біженців на континенті з часів Другої Світової війни.

Продовження захищеного статусу дає певність понад чотирьом мільйонам біженців, які знайшли прихисток в ЄС.
Фернандо Ґранде-Марласка Ґомес

ООН подає, що у різних країнах офіційно зареєстровані 6 203 600 біженців з України, але інші джерела припускають, що загалом може йтися про принаймні 8 мільйонів українських біженців, і ще кілька мільйонів внутрішньо переміщені в Україні.

В двадцяти семи країнах ЄС, а також в Норвегії та Швейцарії у липні 2023 року офіційно в програмі захисту зареєстровані 4 114 30 біженців з України.

Міністр внутрішніх справ Іспанії, країни яка зараз головує в ЄС, сказав 28 вересня, що продовження програми вказує на твердість намірів Європи допомагати українцям.

«ЄС підтримуватиме український народ стільки, скільки буде потрібно. Продовження захищеного статусу дає певність понад чотирьом мільйонам біженців, які знайшли прихисток в ЄС», - сказав міністр Фернандо Ґранде-Марласка Ґомес.

Тимчасовий захищений статус в ЄС та інших країнах Європи означає, що українські біженці мають автоматичне право жити, працювати і користуватися системами медичного обслуговування, соціального захисту й освіти для дітей.

Опитування проведене в усіх країнах ЄС у серпні 2023 підтвердило, що величезна більшість громадян європейських країн і далі схвалюють надання притулку українським біженцям.

86% громадян Європейського Союзу погодилися, що ЄС має і надалі надавати гуманітарну підтримку людям вражених війною в Україні, і 76% опитаних згодні з необхідністю приймати «людей, які втікають від війни в Україні».

Найбільша кількість українських біженців станом на серпень 2023 р. зареєстрована в Німеччині - 1 175 695, в Польщі - 960 550 осіб.

Ще однією країною з великою кількістю українських біженців є Чехія - 357 540 станом на липень 2023 р.

Програма тимчасового захищеного статусу вперше була застосована в ЄС 2001 року в час воєн на Балканах і зокрема війни в Боснії Герцеговині та в Косово.

Свою окрему програму допомоги українським біженцям має Велика Британія, в якій зареєстровано понад 200 000 осіб.

За даними ООН в Росії зареєстровані 1 275 315 біженців з України, і в Білорусі - 32 435, але заявки на реєстрацію в програмах захисту в Росії та Білорусі подали офіційно лише, відповідно, 65 400 і 2 995 людей.

Росія і Білорусь звинувачені у примусовій депортації людей з окупованих українських територій і зокрема у вивезенні дітей, що називають викраденням.

Міжнародний кримінальний суд розслідує звинувачення про викрадення українських дітей, що підпадає під визначення злочину війни і злочину проти людяності.

У березні 2023 р. Міжнародний Кримінальний суд видав ордер на арешт президента Росії Владіміра Путіна через підозру у його причетності до організованих депортацій.

Слухання позову України проти Росії за конвенцією про геноцид: деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:16 0:00

Чи зависло у повітрі питання 24 мільярди доларів, які Білий Дім запросив у Конгресу для України? Відео

Американський уряд почав повідомляти федеральних працівників, що загроза шатдауну, або часткової зупинки уряду, може бути невідворотною. "Повідомлення визнає зростаючий ризик того, що мільйони співробітників і військовослужбовців у США можуть тимчасово перестати отримувати зарплатню вже через кілька днів" - повідомляє Washington Post. Попри те, що дедлайн на схвалення фінансування бюджету спливає вже цієї суботи, розбіжності між демократами і республіканцями, Сенатом і Палатою Представників, так виглядає, лише поглиблюються.

Підтримка України стала однією із тем на других дебатах республіканців – підсумки заяв. Відео

Підтримка України стала однією із тем запальних дискусій на других дебатах республіканців, які змагаються за номінацію від своєї партії на президентських виборах 2024-ого року. У дебатах у Каліфорнії брали участь сім політиків, але знову без лідера партійних парегонів, колишнього президента США Дональда Трампа.

Понад 70 тисяч людей стали біженцями: Агентство США USAID направляє групу з гуманітарною місією на Південний Кавказ. Відео

Агентство США з міжнародного розвитку USAID направляє групу з гуманітарною місією на Південний Кавказ. Про це заявила керівниця агенства Саманта Пауер. За її словами військова операція у Нагірному Карабасі минулого тижня погіршила і без того складну гуманітарну ситуацію в регіоні. Збройні сили Азербайджану захопили контроль над територією, яка яка десятки років була під управлінням місцевих вірмен. За повідомленнями медіа, президент невизнаної країни Самвел Шахраманян оголосив, що Нагірно-Карабаська Республіка припинила своє існування. Внаслідок цього вже понад 70 тисяч людей стали біженцями. Місцеві вірмени бояться репресій з боку азербайджанців.

У Конгресі США зберігається двопартійна підтримка Україні - Блінкен

Державний секретар США Ентоні Блінкен: «Українці борються за свою власну землю, свою власну свободу, своє власне майбутнє, а росіяни – ні. І я думаю, що, зрештою, саме це змінить баланс».

У Конгресі США зберігається рішуча підтримка України серед більшості законодавців з обох партій. Про це під час дискусії в рамках 15-го фестивалю, організованого виданням The Atlantic, заявив державний секретар Ентоні Блінкен. Він також наголосив на тому, що така підтримка України зберігається і серед американської громадськості.

«Якщо ви подивитеся на опитування - що не є тим, що рухає подіями, а проте - деякі з опитувань, які я нещодавно бачив, свідчать про те, що є сильна і стійка підтримка нашої допомоги Україні. Щодо Конгресу, так, є деякі гучні голоси, які дотримуються іншої тактики, але якщо ви подивитеся на більшість в обох партіях, то підтримка є, і вона зберігається», – сказав Блінкен.

Серед впливових законодавців, які висловлюють свою підтримку України, Блінкен зокрема згадав лідера республіканців в Сенаті Мітча Макконнелла та голову комітету із закордонних справ Палати представників Майка Макколла.

Коментуючи хід контрнаступу української армії, Блінкен визнав, що він відбувається важко, але зазначив, що українці вже досягли реальних успіхів.

«Українці повернули понад 50% територій, які Росія захопила з лютого 2022 року. Зараз вони ведуть контрнаступ на півдні та сході. Він проходить важко, і на це є вагома причина – у росіян було багато місяців, щоб розбудувати оборону, але українці досягають реальних успіхів», – наголосив Блінікен.

Він зауважив, що фундаментальна відмінність між військовими України і Росії полягає у їхніх цілях у війні.

«Українці борються за свою власну землю, свою власну свободу, своє власне майбутнє, а росіяни – ні. І я думаю, що, зрештою, саме це змінить баланс», – сказав Блінкен.

Він додав, що саме українці визначатимуть, як закінчиться війна і ці рішення українці будуть ухвалювати на основі демократичних принципів.

Щодо можливості дипломатичного вирішення війни, Блінкен зауважив, що США керувались і керуватимуться принципом – нічого про Україну без України. Він додав, що всі, і у першу чергу українці, хочуть справедливого та тривалого миру, який має відображати «базові принципи, які лежать в основі статуту ООН»: територіальна цілісність, суверенітет, незалежність України.

«Тривалий мир у тому сенсі, що треба бути впевненими: якщо буде досягнуто миру, то не залишиться умов, які б дозволили цій агресії повторитися через рік, через два роки, через п’ять років», – наголосив Блінкен

Як раніше повідомляв Голос Америки, виступаючи на засіданні Ради безпеки ООН 20 вересня, державний секретар Блінкен заявив, що Сполучені Штати не стоятимуть осторонь, коли Росія або інші країни-агресори порушують основоположні правила організації.

Більше

XS
SM
MD
LG