Спеціальні потреби

Без досягнення угоди щодо імміграції, знову можуть закрити деякі установи федерального уряду


Президент Дональд Трамп
Президент Дональд Трамп

Американські законодавці намагаються знайти розв’язку однієї з найскладніших політичних проблем країни – імміграційної політики. Саме це питання недавно довело до короткого закриття деяких установ федерального уряду.

У вівторок, у Промові про стан держави, президент Трамп заявив Конгресу, що вже час, щоб американська імміграційна політика відповідала потребам XXI століття. Однак його план отримати кошти на збільшення безпеки на кордонах і шлях до громадянства для 1,8 мільйона іммігрантів без документів викликає критику як з боку республіканських, так і демократичних законодавців.

Можливості, що Трампу вдасться досягти короткотермінової угоди про фінансування для того, щоб мати більше часу для вирішення долі так званих «мірійників», тобто іммігрантів, які дітьми прибули до США нелегально з батьками, дедалі менші. А це може знову спричинити закриття федерального уряду.

Торік президент Трамп скасував запроваджений його попередником Обамою план, який дав можливість «мрійникам» залишитися в країні, навчатися і працювати.

План президента Трампа включає чотири головні основи: шлях до отримання громадянства, кошти на покращення безпеки на кордоні (включно з побудовою паркану на кордоні з Мексикою), закінчення основаної на родинних зв’язках імміграції і закінчення програми лотереї для отримання так званої «зеленої картки».

Обидві сторони звинувачують одна одну в тому, що невідомо, чого від неї очікувати. Ми чуємо лише балачки, нарікання і перешкоджання, сказав президент своїм республіканським однопартійцям, маючи на думці демократів. Представник демократів Бен Кардин каже, що президент одного вечора говорить одне, а вранці пише у Twitter зовсім щось інше.

Дивіться також: Між Трампом та главою ФБР зростає протистояння через таємний документ

Між Трампом та главою ФБР зростає протистояння через таємний документ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG