Спеціальні потреби

Санкції не перешкоджають російським організаціям в придбанні товарів Microsoft


Всупереч західним санкціям проти Росії, продукція Microsoft без особливих перешкод потрапляє на російський і кримський ринки. Про це пише на своєму сайті інформаційне агентство Reuters. Електроніка компанії продавалася минулого місяця, серед іншого, у крамнці в Сімферополі. Як це можливо?

Деякі з користувачів надають Microsoft неправдиві дані про призначення електроніки, а американська компанія не в стані контролювати всі свої товари. Їх частина потрапляє на російський ринок за посередництвом третьої сторони. Слід підкреслити, що немає доказів про порушення санкцій і прямі постачі до Росії.

На прохання Reuters представник компанії заявив:

«Microsoft рішуе відданий дотриманню юридичних вимог, і останніми тижнями ми вивчаємо це питання», написав в електронному листі предствник компанії у відповідь на запитання Reuters.

Все-таки, наявні дані вказують, що державні установи в Росії і Криму, які охоплені західними санкціями, отримали понад п’ять тисяч виробів Microsoft на загальну суму 1,03 мільйона доларів.

Ця сума, відносно невелика, але вона не стосується приватних комапній. Серед користувачів є, серед іншого, комапнія «Алмаз – Антей», виробник ракет, якою у 2014 році над східним районам України збито літак Малайзійських авіаліній, хоча Росія і далі заперечує, що це зробили її військові. Виробами Microsoft користуються при будівництві моста через Керченську протоку і санаторію «Крим», власником якого є Міністерство оборони РФ.

Одна з частин санкцій США забороняє експорт до Росії товарів, послуг або технології. Після запровадження санкцій компанія Microsoft вдалася до кроків, щоб підприємства і особи, яких вони стосуються, не могли придбати їх товарів. Однак ознайомлені зі справою особи кажуть, що можна знайти способи, щоб обійти заборону. Одним із способів є подати адресу отримувача не в Криму, наприклад, але в Краснодарському краї, який розташований через протоку від Криму. Ще одним способом уникнути санкційні обмеження, як повідомляють, є надіслати товар за посередництвом компанії, яка або є частиною більшого конгломерату, або співпрацює із замовником.

Дивіться також: Унікальна історія про те, як мужність українців із Золочева врятувала життя майбутньому лауреату Нобелівської премії

Як врятований українською родиною єврейський хлопчик став Нобелівським лауреатом. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:29 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG