Спеціальні потреби

До Нью-Йорка повернувся символ мужності мешканців міста


До Нью-Йорка повернувся символ мужності мешканців міста. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

До Нью-Йорка повернувся символ мужності мешканців містаю. Відео

15 років тому ця фотографія облетіла весь світ - троє пожежників піднімають американський прапор на руїнах веж-близнюків в Нью-Йорку. Фотографія стала символом мужності та нескореності американського народу.

Днями цей прапор став частиною колекції Меморіального музею в Нью-Йорку.

"Прапор повернувся додому. Важливо, що він в музеї, що люди можуть його побачити. У ньому - наша самоідентифікація, наша сила. Це символ того, що ми як суспільство, як нація можемо протистояти терактам та відродитися", - сказала директорка Меморіального музею Еліс Ґринвальд.

Історія повернення прапору в Нью-Йорк - майже детективна. 11 вересня 2001-го року троє пожежників зняли цей прапор з щогли яхти «Зірка Америки» - судно стояло на якорі в бухті біля Всесвітнього торговельного центру. Пожежники встановили прапор. Фотограф Томас Франклін побачив їх і зняв на камеру. Потім прапор пропав.

У 2001 році Шерлі Дрейфус була власницею яхти. Це вона сьогодні подарувала прапор музею.

"Я сподіваюся, що цей прапор не дозволить людям забути 11 вересня. Особливо тим, хто народився після терактів, - їм особливо легко забути, що трапилося. А прапор тепер завжди буде тут, в музеї. І люди зможуть дізнатися про свою країну, зможуть пишатися тим, що вони американці" - заявила власниця прапора Шерлі Дрейфус.

Фотографія прапору стала національним надбанням. Телеканал «History» присвятив історії прапору цілу програму. Через кілька днів після виходу програми в ефір, в місті Еверетт, у штаті Вашингтон, невідомий чоловік, який назвався «піхотинцем Брайаном», прийшов в місцеву пожежну частину і передав ось цей прапор.

"У мене є власна версія того, що трапилося. Я думаю, що піхотинець отримав прапор від когось, хто взяв його з місця терактів в Нью-Йорку. Адже цей прапор став знаменитим тільки через два дні після 11-го вересня. Ця людина не знала, як його повернути. Навіть не взяли нагороду в 10 тисяч доларів, яку наш канал обіцяв за повернення", - відзначив телеведучий Бред Мельтцер.

Експертиза продемонструвала, що прапор дійсно був на руїнах Всесвітнього торговельного центру - на ньому навіть знайшли мікроскопічні частинки тіл загиблих людей.

Сьогодні прапор є свідченням відродження міста і країни після терактів.

"Цей район Нью-Йорка відроджується. Побудовано нові вежі, новий транспортний центр, меморіальний комплекс. Це тепер місце і символ пам'яті і життя - як і сам прапор", - додала директорка музею.

Дивіться також: 11 вересня - історія українця, який ніколи не повернувся з веж близнюків

11 вересня - історія українця, який ніколи не повернувся з веж-близнюків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG