Спеціальні потреби

У Нігерії – третій випадок поліомієліту. До вакцинації залучили військо


Табір із надзвичайної імунізації від поліомієліту у Нігерії, 28 серпня 2016
Табір із надзвичайної імунізації від поліомієліту у Нігерії, 28 серпня 2016

Всесвітня організація охорони здоров'я підтвердила третій випадок захворювання на поліомієліт в Нігерії.

За інформацією організації «Ротарі», дитину з ознаками паралічу виявили в районі, звільненому від ісламських екстремістів «Боко Харам».

Торік Нігерію, яка колись був глобальним епіцентром дикого вірусу поліомієліту, оголосили вільною від поліомієліту, а відтак і весь африканський континент. Утім два нові випадки були виявлені минулого місяця серед біженців з районів, які ще донедавна були під окупацією «Боко Харам».

Усі троє заражених дітей проживають у північному штаті Борно. Це дає підстави фахівцям вважати, що у цих районах може бути більше випадків зараження поліомієлітом. Екстремісти в Нігерії гостро виступають проти західних методів лікування.

Фахівці організації «Ротарі Інтернешнл» залучені до програми з надзвичайної імунізації. Лише за минулий тиждень вони вакцинували півтора мільйона дітей у штаті Борно. За даними ВООЗ, у цьому регіоні поліо-вірус циркулює впродовж останніх 5 років, він був окупований екстремістами з 2009 року.

Кампанія з боротьби з поліомієлітом в Нігерії має на меті імунізувати 25 мільйонів дітей до кінця цього року. Утім, як повідомляє ЮНІСЕФ, близько мільйона дітей досі перебувають у важкодоступних та небезпечних для медпрацівників районах.

До кампанії з масової вакцинації залучені нігерійські військові та медики, а також приходить допомога від CDC (американського Центру з контролю та попередження хвороб), ООН, та британської організації «Порятунок дітей». Військові вертольоти доставляють вакцину у важкодоступні місця, а медиків, які проводять вакцинацію, пересуваються на броньованих автівках у військовому супроводі.

За даними представників «Ротарі», медики використовують тактику «раптових візитів» у районах, що досі перебувають під контролем «Боко Харам».

Офіційно хвороба поліомієліт лишається ще у двох країнах – Пакистані та Афганістані.

Дивіться також: Вакцинації заважає корупція, а уникають її "ідіоти" - думки експертів, політиків

Вакцинації заважає корупція, а уникають її "ідіоти" - думки експертів, політиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

XS
SM
MD
LG