Спеціальні потреби

США посилять співробітництво с Бангладеш у боротьбі з тероризмом


Прем'єр-міністр Бангладеш Шейх Хасина висловила «чітке» бажання «дуже, дуже тісно» співпрацювати зі Сполученими Штатами з питань боротьби з тероризмом. Про це розповів держсекретар Джон Керрі, який оголосив, що країни домовилися про «додаткові кроки, за якими наші спецслужби і правоохоронні органи будуть працювати разом, щоб спробувати подолати цю проблему».

Відповідаючи на запитання кореспондента «Голосу Америки» після виступу в Дацці, Керрі сказав, що є докази того, що терористична організація «Ісламська держава», що діє в Іраку і Сирії, контактує «приблизно з вісьмома організаціями по всьому світу, і одна з них перебуває в Південній Азії ».

Керрі додав, що екстремісти в Іраку і Сирії знаходяться в контакті з деякими особами в Бангладеш, «і це безперечно» для представників влади, з якими він зустрічався, включаючи прем'єр-міністра.

Аналітики проблем регіону і тероризму звинувачують уряд Шейха Хасина в тому, що воно боїться визнати ці зв'язки, називаючи доморощеними теракти в Бангладеш.

«Не вважаю, що уряд Бангладеш боїться визнати цю проблему», - зазначив Керрі, відповідаючи на запитання «Голосу Америки».

Колись відносно безпечне місто все частіше стає місцем складних терактів проти іноземців, світських блогерів та інших активістів, а також представників релігійних меншин - тривожне розвиток подій в мусульманській країні, відомій поєднанням віри і толерантності.

У понеділок Керрі також провів коротку зустріч з лідером опозиції Халедом Зією, головою Національної партії Бангладеш (НПБ). Раніше він обіймав посаду прем'єр-міністра, Зія є давнім суперником Хасина. НПБ і його альянс з 20 партій бойкотували вибори 2014 року, і його члени не входять до нинішнього складу парламенту.

Виступаючи в понеділок, Керрі також звернувся до теми прав людини, сказавши, що «ми повинні підтримувати і не зраджувати» демократичні принципи в боротьбі з екстремізмом.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG