Спеціальні потреби

Фонд Клінтонів звинувачують у непрозорості


Кандидатка на американське президентство Гілларі Клінтон укотре потрапила під шквал критики. Цього разу їй закидають непрозорість діяльності благодійного Фонду Клінтонів. Цей фонд заснував чоловік Гілларі й колишній президент США Білл Клінтон. Фонд Клінтонів мав репутацію організації, що займалася благодійністю у всьому світі. Але нині над ним нависла чорна «хмара».

Вчора Гілларі Клінтон відвідала офісу Федерального Бюро Розслідувань у Нью-Йорку. Надсекретна зустріч із кандидаткою на президентське крісло тривала понад дві години. Відбувалася вона на тлі чергового скандалу про ймовірний вплив донорів Фундації Клінтонів на роботу Гілларі Клінтон на посаді Держсекретаря.

Оприлюднена електронна переписка вказує на те, що помічники Гілларі Клінтон у Держдепартаменті свого часу обговорювали надання допомоги й підтримки донорам Фонду Клінтона та людям, пов'язаним із ними. Потенційно витік такої інформації може ударити по рейтингу Гілларі Клінтон.

Її опонент на цьогорічних виборах Дональд Трамп – наполягає – оприлюднена переписка – лише підтвердження його тези про нечесність супротивниці.

«Важко сказати де закінчується Фонд Клінтонів, а де починається Державний департамент», – заявив Дональд Трамп.

Водночас і у Фонді Клінтонів, і в Державному департаменті стверджують: благодійники Фонду Клінтонів ніколи не отримували жодних привілеїв за свою щедрість. Фонд Клінтонів заснував чоловік Гілларі Клінтон Білл. За благодійність той узявся після закінчення його президентського терміну в 2001 році. Відтоді Фонд Клінтонів зібрав на благодійні цілі близько двох мільярдів доларів. Фонд працював одразу над кількома проектами в Перу та Ель-Сальвадорі, де організація розвивала туристичну галузь та допомагала місцевому населенню в пошуках роботи.

«Завдяки програмі, яка була запроваджена Фондом, у всіх регіонах Ель-Сальвадору, де вона працює, середній дохід населення виріс у три рази», – розповідав раніше Білл Клінтон.

На Гаїті організація виділяла гроші на будівництво нових шкіл, а ще вона підтримувала хитку економіку країни.

«Ми наймаємо медичних працівників, у спеціальних організаціях навчаємо підприємців Латинської Америки. Ми робимо все, що потрібно, аби запустити наші програми і допомогти людям», - роз’яснює речник Фундаціїї Клінтонів Крейґ Мінасіан.

Фонд також працює над поліпшенням здоров'я населення у всьому світі, зокрема, бореться за те, щоб знижувати вартість лікування ВІЛ-інфікованих, упереджувати захворювання серед жінок та дівчаток, а також долати дитяче ожиріння. Аналітик із питань філантропії Ден Бочоф каже, що Фонд Клінтона має хорошу репутацію.

«Вони здатні розподіляти 88 відсотків свого бюджету на благодійні програми, - зазначає, – Ден Бочоф. – Процес залучення коштів, які вони запровадили надзвичайно легкий. При цьому діяльність Фонду відповідає державним показникам прозорості.

У Фонді також розуміють, що їх діяльність частково зміниться у випадку, якщо Гілларі Клінтон таки буде обрана президентом США. Водночас там стверджують, що завжди працювали на майбутнє й на те, щоб допомагати нужденним. У Фонді обіцяють, що продовжать це робити не залежно від того, хто стане наступним очільником Білого дому.

  • 16x9 Image

    Тетяна Харченко

    Має більш ніж 16-річний досвід у журналістиці. Починала з роботи кореспондентки на радіо «Континент» у Києві. Відтоді працювала журналісткою на телеканалі СТБ, а також у виданнях: «Україна молода», «Газета по-українськи», «Новинар»; спеціальною кореспонденткою і текстовою редакторкою ранкових випусків телеканалу СІТІ, оглядачкою та головною редакторкою сайту «Медіа Бізнес»; дописувала для National Geographic Україна.

    Має дві вищі освіти – за першою – фольклористка й викладачка української мови та літератури. Диплом режисерки документального кіна отримала як стипендіатка програми Fulbright, в американському університеті Wake Forest, що у Північній Кароліні.

    Є авторкою кількох документальних короткометражних фільмів, два з яких – «Пісні надії» та «Солдат-метелик» – були показані на американських кінофестивалях: RiverRun International Film Festival та Princeton Film Festival. З «Голосом Америки» була від весни 2014 року до осені 2017 року. Працювала як відеооператорка, журналістка та продюсерка. Відзняла серію сюжетів про українську діаспору в США з Бостона, Нью-Йорка, Парк-Сіті, Балтимора, Вашингтона, Арлінгтона, Нью-Джерсі та Лос-Анджелеса.       

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG