Спеціальні потреби

Ціна Олімпіади в Ріо


Офіціальний кошторис Олімпіади в Ріо 4 з половиною – 6 мільярдів доларів. Це на багато менше, ніж ігри в Сочі та Лондоні. Деякі з цих коштів пішли на проекти інфраструктури, які служитимуть мешканцям і після Олімпіади. Для деяких мешканців Ріо Олімпіада змінили життя назавжди.

Деніель Кампос будував свою хату неподалік Олімпійського парку по частинах – наскільки вистачало грошей. У 2012 році до нього прийшла поліція і повідомила, що він має забиратись. Його будівля заважала зведенню транс-олімпійського шосе, яке повинно було доставляти спортсменів з Олімпійського парку до місця змагань в Деодоро. Коли Деніель та його сусіди вчинили спротив, влада дозволила їм залишитись та зняло покриття, яке захищало їх подвір’я від стічних вод.

«Вони сказали, що знімуть покриття, яке люди самі звели, щоб захиститись від пацюків та тарганів тому що покриття було незаконним. Також вони сказали, що будуть чистити річку, досі цього зроблено не було», - розповідає Деніель.

Інвестиція в інфраструктуру, а це швидкісні траси, нові залізничні шляхи, готелі та спортивні майданчики – все це безперечний позитив від Олімпіади. Однак, за цим всім розвитком стоїть вагома соціальна ціна. Близько 20 тисяч мешканців Ріо повинні були залишити свої будинки в процесі підготовки інфраструктури до ігор.

«Цим людям буквально дали день, щоб вони залишили своє житло. Часто до них приходили з поліцією, примушували людей забиратися. І це звичайно жахливі спогади, які залишить по собі Олімпіада. І наслідки будуть відчуватися ще довго після того, як олімпійці поїдуть додому», - каже диретор Інституту Іґарпе Роберт Муґа.

Багатьох виселили, їх будівлі знесено. У інший пошкоджені будинки через будівництво олімпійської інфраструктури. Гроші на ремонт влада виділяти не збирається.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG