Спеціальні потреби

Трамп придивляється до стратегії демократів


Дональд Трамп засичав на Джеба Буша під час дебатів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00

Дональд Трамп засичав на Джеба Буша під час дебатів. Відео

Останні дебати республіканців показали: вони все більше озираються на конкурентів, але не мають такої ж єдності, як демократи

До праймеріз у Нью-Гемпширі, які відбудуться вже цього вівторока, залишаються лічені дні. Тож дебати республіканців, які проходили у суботу ввечері, радше за все суттєво вплинуть на те, кому будуть віддавати свої голоси виборці. Цікаво, що з наближенням праймеріз республіканські кандидати все більше розуміють, що за президентське крісло їм, можливо, доведеться змагатися не лише з Гілларі Клінтон, а й з її опонентом Берні Сандерсом. Відповідно змінюється також їхня риторика. Так, мільярдер Трамп у слід за Берні Сандерсом уже заговорив про вплив багатіїв на хід передвиборчої гонки. Щоправда ця заява з його вуст не здобула такої ж підтримки, як зазвичай заяви демократа Сандерса.

Учорашні дебати почалися з конфузу. Бен Карсон, а за ним і Дональд Трамп пропустили момент, коли їх кликали на сцену й вичікували у коридорі, щоби їх запросили удруге. Вже на самій сцені Трампу довелося доводити, що навіть з таким характером, як у нього, він може бути верховним головнокомандувачем.

«Я насправді думаю, що у мене найкращий характер. Я тут не один нетерплячий. Тут є і більш запальні, ніж я», - виправдовувався Дональд Трам.

У нестриманості його звинуватив однопартієць Тед Круз. Той припустив, що характер у Трампа такий кепський, що у запалі він може навіть скинути атомну бомбу на Данію. Але коли ведучий уточнив, чи лишається Круз тих самих поглядів, той уникнув відповіді.

«Думаю, на це питання виборці дадуть відповідь своїми голосами», - зауважив Круз.

Згодом Круз також вибачився перед іншим кандидатом Карсоном, про якого штаб Круза свого часу хибно оголосив, що той збирається зняти кандидатуру з виборів.

Але найбільше випадів під час вчорашніх дебатів було в бік Марко Рубіо. Дошкуляти йому взявся опонент Кріс Крісті – губернатор штату Нью-Джерзі.

«У вас нема досвіду, коли б вам треба було б приймати серйозні рішення й нести за них потім відповідальність. У вас просто нема досвіду», - заявив претендент на посаду президента Кріс Крісті.

«Я думаю, що досвід це не лише, що ти робиш, але й також, що з того виходить, - парирував Рубіо. – Ця країна вже пережила велику боргову кризу. То для чого обирати ще й кандидата, у якого є досвід руйнування кредитного рейтингу штату?».

На відповідь Кріс Крісті не поскупився. «Марко, тут така справа, - відповів він. - Бути президентом США й бути губернатором, який запам’ятав 30-секундну промову про те, яка Америка чудова країна – різні речі. Тому що завчена промова не вирішує жодної проблеми. А от коли найгірше стихійне лихо вдаряє по твоєму штату, і тобі треба його відбудувати, як це зробив я – це вже інша історія».

Крісті та ще два інших губернатори - Буш і Кейсіч - найбільше домінували під час останніх дебатів.

«Ми повинні вирішувати проблеми, що існують в Америці всі разом – республіканці й демократи. Вперше партійність та ідеологію треба відсунути на задній план», - закликав однопартійців до єдності Джон Кейсіч.

Утім, ці слова навряд видалися переконливими Дональду Трампу, який навіть засичав на опонента Джеба Буша. Але і цим Трамп не обмежився – вперше за історію дебатів, він напав не лише на суперників, а й на аудиторію, яка прийшла вислухати кандидатів. Ще раз показавши, що про єдність між республіканськими кандидатами говорити зарано.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG