Спеціальні потреби

США скасували заборону на експорт сирої нафти


Нафтовий трубопровід поблизу міста Фріпорт, штат Техас
Нафтовий трубопровід поблизу міста Фріпорт, штат Техас

Демократи стурбовані, що це може зашкодити нафтопереробним підприємствам, оскільки ціна сирої нафти підніметься до рівня світових.

Бюджет США на 2016 рік передбачає скасування чинної вже 40 років заборони на експорт сирої нафти.

Законопроект про бюджетні асигнування, сума яких складе 1 трильйон 100 мільярдів доларів, підписаний президентом США. Він передбачає, серед іншого, скасування обмежень щодо експорту нафти в обмін на продовження податкових пільг, у зв'язку з використанням сонячної та вітряної енергії ще на 5 років.

Лідер демократичної меншості у Палаті представників Ненсі Пелосі і деякі з її однопартійців стурбовані тим, що зняття обмежень з експорту американської нафти може зашкодити незалежним нафтопереробним підприємствам, оскільки ціна вітчизняної сирої нафти підніметься до рівня світових.

Тим не менше, демократи в Сенаті домоглися ухвалення деяких заходів щодо захисту незалежних нафтопереробних підприємств, яким буде дозволено віднімати витрати на транспортування бензину та інших видів палива.

Враховуючи перенасичення світового ринку нафти, скасування цієї заборони навряд чи призведе до збільшення обсягу поставок в найближчі місяці або навіть роки, але виробники сирої нафти отримають необхідну їм гнучкість. Нафтовидобувники кажуть, що скасування заборони стане більш надійною гарантією забезпечення США нафтою, а союзники Сполучених Штатів в Європі та Азії отримають альтернативне джерело поставок нафти на додаток до країн ОПЕК і Росії.

«Тепер, коли ми забезпечили рівні умови і можливості, у Сполучених Штатів нарешті з'явилася можливість конкурувати і повністю реалізувати потенціал країни як глобальної енергетичної супердержави», - заявив Джордж Бейкер, виконавчий директор організації виробників для експорту американської сирої нафти. Ця компанія була створена торік з тою метою, щоб чинити тиск на законодавців і домагатися скасування заборони на експорт нафти.

Дивіться також: Європу не лякає наплив українців після скасування віз - експерт Chatham House

Європу не лякає наплив українців після скасування віз - експерт Chatham House. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:41 0:00

XS
SM
MD
LG