Спеціальні потреби

«Для успіху України необхідна значна міжнародна підтримка» - доповідач ООН з прав людини


Ян Ельєсон, заступник генерального секретаря ООН

Заступник генсека ООН назвав ситуацію на сході України вибухонебезпечною. Про це Ян Ельєсон заявив, відкриваючи спеціальне засідання Ради Безпеки ООН, де спостерігачі відзвітували щодо ситуації у конфліктній зоні України та в Криму.

«Ситуація на Сході України залишається напруженою. … В останні тижні перестрілки відновились з різним рівнем інтенсивності у районах Донецького та Луганського регіону. Сторони почали виконувати угоду щодо відведення легших озброєнь від лінії зіткнення . Водночас процес залишається незавершеним», - сказав Ян Ельєсон, заступник генерального секретаря ООН.

Він закликав усі сторони конфлікту дозволити доступ до територій міжнародним спостерігачам.

Ельєсон привітав перенесення самопроголошених виборів на контрольованих бойовиками територіях і заявив про певні поступки на дипломатичному фронті, хоча більшість пунктів Мінських угод, за його словами, залишаються невиконаними.

Заступник генерального секретаря ООН закликає сторони конфлікту проявити політичну волю та гнучкість: «Мінські угоди на сьогодні є найкращим і найреальнішим механізмом вирішення цього конфлікту. Ці угоди мають бути виконані повністю. Усі сторони без затримок мають рухатись у напрямку дієвого політичного вирішення. Більша політична воля та гнучкість має бути продемонстрована усіма задіяними сторонами».

Між тим помічник генеральго секретаря ООН з прав людини Іван Шимонович у своїй доповіді наголосив на необхідності міжнародної допомоги Україні.

«Погіршення економічної ситуації робить проведення реформ складнішим, тому для успіху України буде необхідна значна міжнародна підтримка», - сказав помічник генеральго секретаря ООН з прав людини.

Засідання Ради Безпеки ООН у п’ятницю почалось зі значною затримкою через намагання Росії ставити процедурні перепони.

Дивіться також: Про безкарність ДНР, ЛНР та СБУ розповіли в ООН

Про безкарність «ДНР», «ЛНР» та СБУ розповіли в ООН. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

XS
SM
MD
LG