Спеціальні потреби

Нова залізна завіса в Європі (огляд преси)


Кордон між Україною та Польщею став новою залізною завісою в Європі, пише Politico. У репортажі з прикордонного переходу Шегині-Медика Аннабель Чепмен називає наслідки ізоляції від Європейського Союзу для українців «нищівними».

Перетин кордону, якого ще сто років не існувало, зараз виглядає як подорож у минуле, пише авторка: «Навіть бідний Підкарпатський регіон у південно-східному кутку Польщі – на кілометри попереду». Завдяки членству Польщі в ЄС і коштам, які вона отримує у зв’язку з цим, економічний розрив між двома сторонами кордону очевидний.

«Тому Польща, яка не є багатою країною за стандартами ЄС, стала символом процвітання для українців. Вони линуть сюди десь так само, як поляки до Британії в пошуках добре оплачуваної роботи. Однак кордон і складний процес отримання візи означають, що для багатьох в Україні Польща та решта ЄС залишаються далекою мрією», – пише Чепмен.

І дедалі більші проблеми України в економіці та безпеці означають, що й так великий розрив з Польщею буде зростати, передбачає вона.

А в Reuters вийшла стаття під назвою «Незалежні ЗМІ продовжують боротьбу в путінській Росії». Попри кампанію Кремля, спрямовану на придушення незгодних з його діями, та використання ЗМІ як політичної зброї, в Росії залишаються незалежні видання – такими автор називає зокрема радіостанцію «Эхо Москвы», телеканал «Дождь», журнал «Новое время».

Утім, він визнає, що «існування кількох ЗМІ, які критикують владу, допомагає Путіну заперечувати звинувачення всередині країни та за кордоном у тому, що Росія не дає свободи журналістам, і дає змогу випускати пару опозиції».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG