Спеціальні потреби

Що б не сказав Папа Путіну про Україну, хтось лишиться незадоволеним – огляд преси


Зустріч Папи Римського та Володимира Путіна у листопаді 2013 року у Ватикані
Зустріч Папи Римського та Володимира Путіна у листопаді 2013 року у Ватикані

«Найкращим результатом цієї зустрічі могло б бути зближення України та Росії за посередництвом Папи, але це виглядає найменш імовірно», - йдеться у статті.

Папа Римський Франциск та російський президент Володимир Путін у середу 10 червня зустрінуться у Ватикані та обговорять, серед іншого, ситуацію в Україна та Сирії. Про це пишуть міжнародні видання.

Associated Press аналізує відносини католицької та православної церков з часів Холодної війни. Після майже півстоліття ворожості між Ватиканом і Кремлем, пише АР, головним проривом у їхніх відносинах, після падіння Берлінської стіни, стала зустріч радянського президента Михайла Горбачова з польським Папою Іваном Павлом II. А після того, як Дмитро Мєдвєдєв відвідав Ватикан у 2009 році, країни практично повністю відновили дипломатичні відносини.

Тривала напруга всередині Росії між православними та католиками донині стримувала понтифіків Бенедикта XVI та Івана Павла ІІ від паломництва до Росії та зустрічі з Російським патріархом.

Агентство акцентує увагу, що Володимир Путін під час свого візиту до Ватикану у листопаді 2013 року не запросив Папу Франциска відвідати Росію.

Між тим, Папа Франциск зацікавлений у діалозі з Кремлем, йдеться у статті. Глава католицької церкви шукає підтримки у православних лідерів, щоб спільно засудити атаки на християн ісламістами в країнах Близького сходу.

Утім після того, як Папа почав молитися за припинення війни в Україні та закликав сторони до перемир’я, стосунки Ватикану з Росією знову похолоднішали.

Водночас, британське видання Catholic Herald пише, що як би не закінчилась зустріч Папи Франциска та Володимира Путіна, вона не зможе задовольнити усі сторони конфлікту в Україні.

У статті «Зустріч Папи та Путіна несе чимало ризиків» йдеться, що криза в Україні має, поміж іншого і релігійне підґрунття. Автор, доктор теології, священик Александер Люсі-Сміт нагадує, що напередодні Патріарх РПЦ Кирило звернувся до православних церков Московського патріархату в Україні, що вони не зобов’язані підпорядковуватись уряду в Києві. За словами автора, подібні заяви свідчать про побоювання російської церкви втратити вплив на свою паству. При цьому, у статті висловлюється сумнів, що РПЦ може виграти боротьбу за українських віруючих.

Зважаючи на ескалацію конфлікту на сході України минулого тижня, цілком ймовірно, що зустріч Папи Франциска та Володимира Путіна відбуватиметься у час, як російські сили почнуть повноцінну атаку проти Укрьаїни. Автор питає, як в такому випадку поведе себе Папа Римський, який намагається уникати критики російського патріарха.

Враховуючи бажання Заходу бачити повагу до кордонів та втихомирення агресії, пише автор, Папа має розуміти, що його заяви, щоб він не сказав, швидше за все, не сподобаються принаймні одній стороні конфлікту.

За найгіршим сценарієм, незадоволеними залишаться обидві сторони конфлікту.

«Найкращим сценарієм могло б бути можливе зближення Росії з Україною за посередництвом Папи але враховуючи послужний список Кремля щодо дотримання мінських угод, це виглядає найменш імовірно», пише автор..

Врешті-решт Александер Люсі-Сміт задається питання, а чого ж хоче від цієї зустрічі російський президент? Один з варіантів – фото з Папою Франциском, яке для російського населення покаже Володимира Путіна, як лише невинного свідка української війни.

Дивіться також: Великобританія претендує на право приймати ЧС-2018

Великобританія готова прийняти у себе ЧС-2018. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:06 0:00

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG