Спеціальні потреби

Загибель українського солдата загрожує зривом перемир’я


Крихке перемир'я між українськими урядовими силами та проросійськими сепаратистами знову опинилося під загрозою в неділю, після того, як українська сторона повідомила про одного загиблого військового та сімох поранених у атаках бойовиків.

Ці втрати, услід за загибеллю в суботу ще одного військовослужбовця під час обстрілу на південному сході, відбулися на тлі обміну звинуваченнями української армії та бойовиків у порушенні мирної угоди, підписаної в Мінську в лютому.

Останні випадки порушення умов припинення вогню відродили побоювання, що угода перестане діяти, хоча, на думку міжнародних спостерігачів, порушення були відносно обмежені.

Сепаратисти посилили свої атаки проти урядових сил і використовували крупнокаліберну артилерію, повідомив речник Адміністрації Президента з питань АТО Олександр Мотузяник.

Атаки були зосереджені переважно в районі Донецького аеропорту та Маріуполя.

"Збільшення кількості порушень режиму припинення вогню [сепаратистськими] бойовиками було помітне в останні 24 години," – сказав Мотузяник.

За його словами, повстанці також використовували ракети «Град», що також є порушенням Мінської угоди, яка закликає до виведення важкого озброєння із зони конфлікту.

Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), яка стежить за припиненням вогню, стверджує, що порушення досі обмежені та помітно менші, аніж до підписання угоди про припинення вогню.

XS
SM
MD
LG