Спеціальні потреби

Активісти з організації "Разом" за рік допомогли Україні на 190 тисяч доларів


Українські волонтери США: від Майдану до АТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:06 0:00

Українські волонтери США: від Майдану до АТО. Відео

Зміни на краще на їхній Батьківщині можливі лише у тому випадку, коли всі працюватимуть разом, - кажуть волонтери громадської організації "Разом".

У ці дні українцям допомагає безліч людей та організацій. Агресія Росії в Україні сколихнула та об’єднала як вихідців з України, так й інших небайдужих. На початку подій на Майдані, у Нью-Йорку спонтанно утворилась громадська організація "Разом". На сьогодні вона об'єднує людей у кількох американських містах. Минулого року вони зібрали пожертв на загальну суму у майже 190 тисяч доларів. Ці гроші йдуть на кілька проектів допомоги Україні.

Громадська організація “Разом” відома як у Сполучених Штатах, так і за їх межами своєю активною діяльністю. За останній рік активісти провели безліч акцій, спрямованих на підтримку України. За словами президента “Разом” Люби Шипович, поштовхом стали події на Майдані.

"Ідея виникла сама собою. Тобто це рухалось натурально, природно. Під час Майдану ми об’єдналися, робили протести, збирали кошти, координували волонтерів в Києві, які доставляли речі на Майдан. Тобто, займалися логістикою", - сказала президент орагнізації "Разом" Люба Шипович.

Вона додає, що назву для організації придумали швидко.

"Десь, напевно, другою чи третьою ідеєю було слово “Разом”, тому що ми об’єдналися, ми стали “Разом”, і в принципі різні покоління. У нас є і зовсім маленькі, і сімдесятирічні діти. Є люди, яким за 70 років. Ми всі разом. Разом для України".

Першим проектом організації стала безпосередня допомога Майдану. Активісти організації у всьому світі щодві години телефонували у вісім центрів-прийому речей на Майдані та питали про потреби демонстрантів. Щодня до восьми машин у Києві виїжджали та купували усе необхідне.

Після Майдану “Разом” презентували юридичний звіт, над яким працювали юристи з різних країн, щодо ситуації, яка склалася на Майдані, Криму та в Східній Україні. У квітні 2014 року звіт було презентовано в ООН.

Філіп Богачук – скарбник “Разом” та відповідає за фінансову сторону діяльності організації. Він говорить, що зараз усі кошти йдуть на фінансування кількох проектів.

"Зазвичай ми відсилаємо медичне обладнання. У нас декілька проектів. “Той-драйв”, проект “Око” – це контролюється інформація, яка виходить з України. Є ще проект “Wounded Warrior Project” – працювати з нашими, вже ветеранами, щоб допомогти їм з їхнім емоційним станом", - сказав Філіп.

За словами Оксани Литвин, яка займається “Той-драйвом” – збором іграшок та одягу - допомогу отримали близько чотирьохсот сімей в Україні.

"Ми маємо декілька піднапрямків “Той-драйву”. Один з голових – це адресна допомога солдатів або тим, хто перебуває у полоні, чи тиv, хто беруть безпосередню участь у військових діях. Також “Той-драйв” допомагає переселенцям з Криму, біженцям. Ми маємо плани розширяти “Той-драйв” та переходити на незаповнену нішу – психологічну допомогу дітям, які втратили батьків", - пояснила Оксана.

Важливою складовою діяльності “Разом” є і зв’язки з громадськістю та культурні події. Марія Сорока, яка опікується цим напрямком говорить, що культура є одним зі способів донести до американської громадськості інформацію про Україну.

"Для того, щоб люди в Америці зрозуміли українців, зрозуміли чому вони вийшли на Майдан, чому вони помирали за свою країну їм потрібно якимось способом пояснити хто такі українці, звідки вони прийшли. Це можна зробити єдиним способом тільки через культуру. У нас є багато людей, які займаються фільмами. Фільми дуже важливі. Ми всі розуміємо, що інформацію набагато простіше пояснити в формі фільму, короткого відео, аніж заставити когось прочити статтю у «Вашингтон пост» чи у «Нью-Йорк таймс» про Україну", - відзначила керівниця культурних проектів "Разом".

Деніел Корен Сдіґ зі Швеції є волонтером в організації “Разом” та бере активну участь в її діяльності майже з моменту її заснування. Деніел говорить, що під час обговорень він ділиться досвідом існування та діяльності громадянського суспільства у його рідній країні.

"Я маю трохи інший погляд на речі саме тому, що не є українцем. Наприклад, "ви це розумієте, а інші ні. І саме у такий спосіб, а не інший ви можете привернути їхню увагу". У Швеції політична дискусія та життя є усталеним. Якщо зміни і відбувається, то вони невеликі. У мене вдома все стабільно. Коли я приїхав у Нью-Йорк, я побачив активістів “Разом”, які переїхали до США у пошуках можливо чогось кращого; вони бачать що відбувається у них вдома – і це є реальні проблеми, з якими вони мають справу там, в Україні. І я говорю собі – «це вкрай важливо бути частиною чогось великого». Зрозуміти, як ми можемо виправити ситуацію", - вважає Деніел.

Як зізнаються самі активісти – незважаючи на те, що вони живуть поза Україною, вони пам’ятають про своє походження та вважають, що зміни на краще на їхній Батьківщині можливі лише у тому випадку, коли всі працюватимуть разом.

Дивіться також: Вистава "Гайдамаки" пройшла з аншлагом. Відео

Вистава "Гайдамаки" пройшла з аншлагом. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG