Спеціальні потреби

ВМФ США презентував нову стратегію з урахуванням агресії Росії


Есмінець ВМФ США
Есмінець ВМФ США

Через анексію Криму та агресію в Україні важливо забезпечити мир та стабільність в Європі - йдеться у морській стратегії США.

У США презентували стратегію розвитку військово-морського флоту, морської піхоти та берегової охорони.

За повідомленням Міністерства оборони США, документ «Спільна стратегія 21-го століття «Сила моря» (Seapower) прописана з урахуванням змін у глобальній безпеці.

У документі сказано, що серед причин створення нової стратегії є відповідальність США за безпеку у Європі.

«Модернізація російського війська, незаконна анексія Криму, нинішня військова агресія на сході України підкреслюють важливість наших обов’язків забезпечувати європейську безпеку та стабільність. Члени НАТО можуть забезпечити тривалу життєздатність Альянсу, підтримуючи військово-морські сили, що відповідають за безпеку європейського узбережжя», - сказано у документі.

Нова морська стратегія здебільшого акцентує увагу на співпраці з партнерами в Індо-Азійсько-Тихоокеанському регіоні. У документі передбачено збільшення присутності військово-морського флоту на передових рубежах до 2020 року на 23 кораблі, з нинішніх 97 суден до 120.

Зокрема, до кінця 2015 року планується розмістити у берегів Іспанії чотири есмінці обладнані балістичними ракетами протиповітряної оборони та торпедний підводний човен на острові Гуам. (Острів Гуам має статус неприєднаної території США. На ньому знаходяться авіабаза і база ВМС США – ред.)

Військово-морським флот планує також додати 10 кораблів на Близькому Сході, щоб до 2020 року американська присутність у цьому регіоні сягала 40 суден.
Загалом «Стратегія 21-століння «Сила моря» складається з 4 підрозділів: глобальна безпека, партнерство та присутність на передових рубежах, підтримка національної безпеки та розробка майбутніх збройних сил.

Дивіться також: Гілларі Клінтон - у центрі скандалу через приватне елекронне спілкування

Приватний імейл Клінтон може коштувати їй політичного майбутнього? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:32 0:00

XS
SM
MD
LG