Спеціальні потреби

G7: Недотримання нової Мінської угоди дорого обійдеться для порушника


«Група семи» готова посилити тиск на тих, хто порушить Мінські домовленості, – сказано у заяві лідерів найбільших економік світу.

Лідери «Великої сімки» закликають всі сторони конфлікту в Україні дотримуватися положень Мінської угоди без зволікання.

Заява лідерів найбільших економік світу оприлюднена на сайті адміністрації президента США.

«Ми, лідери Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великобританії, США, а також голова Європейської ради і голова Єврокомісії вітаємо «пакет заходів із виконання Мінських угод», ухвалений 12 лютого 2015 в Мінську. Реалізація «Мінського пакету» відкриває шлях до всеосяжного, стійкого і мирного розв’язання кризи на сході України», – сказано у документі.

Разом з тим, члени «Великої сімки» висловили стурбованість через загострення ситуації в районі Дебальцевого, «де сепаратисти за підтримки Росії діють за межами лінії кордону, узгодженої у Мінській угоді у вересні 2014 року, що призвело до численних жертв серед цивільного населення».

У заяві йдеться, що «Група семи» готова посилити тиск на тих, хто порушить Мінські домовленості: «G7 готова ухвалити відповідні заходи проти тих, хто порушить «Мінський пакет», посилюючи ціну для них, особливо проти тих, хто не дотримується домовленостей про всеосяжне припинення вогню і виведення важкого озброєння».

Крім того, лідери найбільших економік світу вкотре засудили «незаконну анексію Криму».

Лідери G7 також привітали рішення МВФ про надання Україні кредиту на суму 17,5 мільярда доларів.

«Ця міжнародна підтримка допоможе Україні в запроваджені її амбітних економічних реформ, які вона впроваджує для відновлення економічного зростання та підвищення рівня життя українського народу», – сказано у документі.

Дивіться також: "Невинна" вигадка ведучого коштувала йому репутації та 10 мільйонів доларів зарплати

Вигадка про "вижив під обстрілом" дорого обійшлась телеведучому. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

XS
SM
MD
LG