Спеціальні потреби

Обама та Меркель шукатимуть способи врегулювання конфлікту в Україні


Обама та Меркель під час саміту "Великої сімки" в Брюсселі, 4 червня 2014 р.
Обама та Меркель під час саміту "Великої сімки" в Брюсселі, 4 червня 2014 р.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель відвідала протягом кількох останніх днів Київ і Москву, однак їй не вдалося досягти ухвалення угоди про мир в Україні. У неділю вона прибуває до Білого дому, щоб продовжити пошук вирішення конфлікту.

Це стане нагодою для президента США Барака Обами вислухати думку важливої європейської союзниці перед тим, як прийняти рішення щодо надання смертоносної зброї Україні для захисту від агресії Росії.

«Президент прийме рішення, яке, на його переконання, слугуватиме широким інтересам національної безпеки Сполучених Штатів, – сказав речник Білого дому Джош Ернест. – І це рішення також враховуватиме той вплив, який воно справить на наших союзинків».

Вплив на торговельні відносини Німеччини з Росією – це важливий чинник для Меркель, який також частково пояснює, чому вона не хоче надавати зброю українцям.

Стівен Пайфер, колишній посол США в Україні, а зараз старший науковий співробітник в Інституті Брукінґса, сказав, що, на його думку, німці «соромляться цих важелів жорсткої сили. Однак мене зацікавило, що канцлер Меркель сказала, що ми [Німеччина] не надасть [зброю]. Вона не сказала, що ніхто інший не повинен її надавати».

Метою Обами та Меркель буде досягнення дипломатичного рішення.

Авраам Ньюмен, професор міжнародних відносин Університету Джорджтауна у Вашингтоні, сказав, що різниця в думках щодо надання смертоносної зброї Україні не означає, що між лідерами двох держав існує розкол у їхній позиції щодо Росії.

«Це дає їм змогу використовувати важелі під час переговорів, кажучи: «Дивіться, США тиснутимуть на на нас, щоб збільшити обсяги смертоносної зброї. Звичайно, ми цього не хочемо. Але як довго ми можемо стримувати Штати?» Тож для мене це не розкол, а переговорна тактика».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG