Спеціальні потреби

Агресія Путіна – більш ніж просто «гикавка» у відносинах із Заходом


Похорони українського солдата, який загинув у бою в східній Україні, 20 січня 2015 р. -
Похорони українського солдата, який загинув у бою в східній Україні, 20 січня 2015 р. -

Захід і далі сприймає вторгнення Росії в Україну не більш як прикру «гикавку», яка затьмарює його відносини з Москвою і яку можна згладити. Про це сьогодні пише Washington Post у редакційній статті «Війна повертається в Україну».

Прагнення деяких європейських «голубів миру» поновити дипломатичні контакти та співробітництво з Росією на початку цього тижня зіштовхнулося з суворою реальністю: Росія знову пішла в наступ на східну Україну. Це мало б показати західним дипломатам, що плани Путіна глибоко суперечать інтересам безпеки Європи та її цінностям, пише газета.

«Через їхню зацикленість на теорії гикавки уряди – зокрема й адміністрація Обами – відмовляються вживати заходів, таких як надання Україні оборонної зброї, які могли б допомогти зупинити агресію Путіна. Натомість вони плетуть марні схеми для «поновлення діалогу» з російським правителем», – пише видання.

Євросоюзові та Білому дому потрібна більш цілісна стратегія для відповіді на фактичну, а не сподівану поведінку Путіна. Як стало зрозуміло, санкцій недостатньо для того, щоб його стримати. Washington Post закликає Захід надати фінансову підтримку українському уряду, який невдовзі може бути змушений оголосити дефолт.

«Замість того, щоб дебатувати, коли можна буде відновити обговорення питань торгівлі з Москвою, західні керівники мали б вирішити, чи готові вони зробити те, що необхідно, для збереження незалежності України», – підсумовує газета.

XS
SM
MD
LG