Спеціальні потреби

Керрі після зустрічі з Моґеріні: Росія не виконує угоди, санкції лишатимуться у силі


Фрагмент заяви державного секретаря США Джона Керрі за підсумками зустрічі із верховним представником ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федерікою Моґеріні :

"Сьогодні ми оглянули тривожну ситуацію в Україні, де ми продовжуємо тиснути на Росію, щоб примусити її дотримуватись Мінських угод, які було нею підписано, які стали плодом перемовин за участі Росії, яких вони обіцяли дотримуватись, і які критично важливі для відновлення повного суверенітету, спокою та стабільності необхідних для трансформації. Ми також закликакли усі сторони припинити бойові дії та виконати Мінські угоди.

Ми особливо занепокоєні ознаками того, що підтримувані Росією сепаратисти розгорнули повномасштабний напад на місто Дебальцеве і намагаються отримати контроль над важливим пунктом залізничного сполучення. Це кричуще порушення Мінських угод від 9-го вересня про припинення вогню. Йдеться про ділянку у 500 квадратних миль за межами так званої лінії контролю. Це спроба збільшити розмір підконтрольної сепаратистам території порівняно із часом підписання Мінських угод.

Це очевидне захоплення територій, яка прямо суперечить Мінським угодам, які сепаратисти підписали і саме тому Європейська спільнота вирішила залишити санкції у силі і продовжувати надсилати Росії сигнал, що ми не потерпимо подібних порушень суверенітету України.

Учора ОБСЄ повідомили, що по Дебальцеве було випущено щонайменше 30 ракет "Град". Від них загинули 3-є цивільних, а спостерігачі ОБСЄ чітко заявили, що вони на власні очі могли спостерігати, що ракети було випущено з підконтрольного сепаратистам міста Горлівка.

Я хочу чітко заявити, що США продовжують підтримувати територіальну цілісність України, ми засуджуємо усі дії, які покликані підірвати її суверенітет, або здобути ті чи інші переваги після припинення вогню з тим, щоб надалі зробити їх предметом переговорів. Ми також робимо все можливе, і ми говорили про це сьогодні, щоб допомогти Україні із економічними викликами, які постали перед нею".

Дивіться також : Створити українську поліцію допоможуть США

Створити українську поліцію допоможуть США
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

XS
SM
MD
LG