Спеціальні потреби

«Ісламська держава» випустила з полону 200 єзидів


Бойовики «Ісламської держави» відпустили щонайменше 200 єзидів, яких п’ять місяців утримувала в полоні в Іраку. Бойовики «Ісламської держави» відвезли звільнених єзидів автобусом до Хавіджі за 55 кілометрів від Кіркука, звідки вони поїхали машинами до Кіркука.

Майже всі звільнені в суботу були літніми людьми або хворими, зокрема серед них було кілька дітей, повідомили офіційні представники. Майже всі з них мали сліди знущань і занедбаності.

Генерал Шірко Фатіх, командувач курдськими силами пешмерга в місті Кіркук на півночі Іраку, сказав, що судячи з усього, бойовики звільнили полонених тому, що забезпечувати їм проживання стало надто дорого.

«Напевно, стало дуже дорого їх годувати та дбати про них», – сказав він.

Бойовики напали на єзидів у серпні, унаслідок чого тисячі стали біженцями.

Бойовики «Ісламської держави» називають людей іншої віри «невірними», однак особливо сильно вони ненавидять єзидів. У своєму наступі в Іраку бойовики вбивають чоловіків, викрадають жінок і дівчат, погрожуючи продати їх у рабство. У недавніх вказівках «Ісламської держави» описано, якій сексуальній та іншій нарузі може бути піддано цих рабинь. Багато єзидських поселень залишаються під владою бойовиків.

Серед звільнених – Маха Фаріс Кассем і її двоє малих синів, вкритих з голови до ніг укусами комах, які виглядають інфікованими. Мати сказала, що умови їхнього полону були такі тяжкі, що інфекції були неминучими.

Єзиди – етнічні курди, чия стародавня, монотеїстична релігія пов’язана із зороастризмом. Упродовж століть єзиди зазнавали численних утисків, особливо від арабів-мусульманів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG