Спеціальні потреби

У Франції пройшов мільйонний марш Єдності проти радикалізму


У Вашингтоні 18 січня пройде екстрений саміт з безпеки.У Франції – мільйонний марш протесту проти радикалізму

У Франції сотні тисяч, можливо понад мільйон, людей вийшли на марш Єдності. Люди прийшли, щоб засудити радикалізм у будь-яких проявах та послати меседж сили, а не страху у відповідь на теракти.

Понад 50 голів держав та урядів країн світу, взявшись за руки, пройшли у голові колони від площі Республіки до площі Нації у Парижі. Поруч з Франсуа Оландом, Анґелою Меркель та Маттео Ренці, у колоні були лідери багатьох мусульманських країн, король Йорданії, глава Палестинської автономії, президент Ізраїлю та інші. Безпрецедентний прояв солідарності продемонстрував, що світ засуджує радикалізм, тероризм та насильство як інструменти досягнення політичних цілей.

Президент України, Петро Порошенко пройшов проспектом Вольтера разом зі світовими лідерами. Він прибув у Францію з дводенним візитом, щоб вшанувати пам‘ять 17-ти жертв терактів 7-8 січня.

Попри дощ, вітер та холодну погоду близько мільйона людей зібралися в Парижі на марші Єдності. Французьке видання Ле Монд назвала трагічні події минулого тижня – Французьким 11-им вересня. Як і американці понад 13 років тому, французи об‘єдналися у відповідь на терор. Площу Республіки та площу Нації заполонили представники різних соціальних груп, національностей та релігійних переконань. Вони тримали у руках плакати з гаслами «Ми всі Шарлі» та гаслами демократичної революції у Франції «свобода, рівність, братерство». До ходи приєдналися багато мусульман. «Тероризм – це ганьба для моєї релігії», «Терористи не говорять від мого імені», - такими гаслами вони засуджували радикалів, що прикриваються релігією для виправдання своїх злочинів. Жовто-блакитні прапори були серед прапорів десятків різних країн, представники яких прийшли у неділю на марш Єдності у Парижі.

Державний секретар США Джон Керрі, перебуваючи в Індії, виголосив слова підтримки французькому народу:

«Ми, можливо, маємо різне походження. Але сьогодні ми стоїмо разом з народом Франції, людьми, які вийшли, щоб вшанувати пам’ять жертв жахливого нападу на журналістів комедійного видання "Чарлі Хебдо". І ми стоїмо разом не лише розлючені та шоковані подіями, але у солідарності та переконанні повстати проти екстремізму.

У багатьох країнах світу цими днями відбулися демонстрації засудження тероризму. Тисячі людей вийшли на вулиці Нью-Йорка з гаслами «Я – Чарлі» та «Захистимо свободу слова».

Натовп заполонив Трафальгарську площу у Лондоні – у знак солідарності з французами. Мусульманська громада на території Палестинської автономії та інших країнах світу приєдналася до маршу єдності в Парижі – засуджуючи тероризм, який немає нічого спільного з релігією.

Тим часом поліція у Франції та по всій Європі перебуває у стані підвищеної готовності через загрозу нових терактів.

У Німеччині двох чоловіків було заарештовано за підозрою у підпалі редакції Гамбурзької газети, що передрукувала карикатури французької Шарлі Ебдо.

Також у неділю, редакція бельгійської газети була евакуйована через небезпеку теракту.

Об‘єднати зусилля для боротьби з міжнародним тероризмом та знайти шляхи для виявлення та знешкодження нових загроз – з такою метою 18 лютого у Вашингтоні пройде екстрений саміт з Безпеки, ініційований Бараком Обамою. Про це у неділю у Парижі заявив міністр Юстиції США Ерік Голдер. Європейські міністри з безпеки планують провести окрему нараду з питань протидії тероризму вже наступного тижня у Брюсселі.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG