Спеціальні потреби

Держдеп закликав Росію звільнити затриманих українців


Росія має звільнити українських заручників - Держдеп
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00

Росія має звільнити українських заручників - Держдеп

В ході брифінгу в понеділок, 29 грудня, директор прес-служби Державного департаменту США Джефф Ратке відповів на запитання, що стосується долі українських громадян, незаконно утримуваних російською владою на території Криму.

«США не визнають легітимною спробу Росії анексувати Крим. Ми закликаємо негайно звільнити всіх українських громадян, затриманих у Криму в ході вторгнення туди Росії» - підкреслив він.

Джефф Ратке позитивно оцінив недавній обмін полоненими між українською владою і підтримуваними Росією сепаратистами, як крок у напрямку досягнення довгострокового політичного вирішення кризи на основі Мінських домовленостей.

Разом з тим, американський дипломат знову звернув увагу на триваюче утримання під вартою в Росії українських громадян - депутата Верховної Ради Надії Савченко і кінорежисера Олега Сенцова:

«Наскільки нам відомо, пані Савченко страждає від проблем зі здоров'ям, викликаних її ув'язненням. У більш широкому контексті, США закликають Росію використовувати свій вплив на сепаратистів, яких вона підтримує, для негайного виконання зобов'язань, взятих сторонами в рамках Мінських домовленостей, у тому числі повернення Україні контролю над її міжнародними кордонами, і продовження пошуку шляхів мирного вирішення кризи».

XS
SM
MD
LG