Спеціальні потреби

Газета Washington Post закликає надати Україні термінову економічну допомогу


Акції протесту в Києві проти фінансової політики Національного банку України
Акції протесту в Києві проти фінансової політики Національного банку України

Газета Washington Post у вівторок закликала США та інші західні країни надати термінову економічну допомогу Україні, аргументуючи це тим, що економічний колапс країни буде перемогою для президента Росії Володимира Путіна.

У редакційній статті газета зазначає, що Україна знаходиться ще в більш важкій економічній ситуації, ніж Росія. Курс гривні знизився більш відчутно, ніж курс рубля, економіка вже скоротилася на сім відсотків, а міжнародні резерви, що залишилися, достатні для забезпечення імпорту лише протягом 6 тижнів.

«Можливо, Путін прорахував, що якщо він просто залишиться осторонь, крихкий демократичний уряд в Києві буде знищений економічним колапсом під час зими», - пише Washington Post.

Посилаючись на дані ЄС, газета зазначає, що для того, щоб уникнути обвалу економіки, в 2015 році Україні буде потрібно ще 15 мільярдів доларів на додаток до 17 мільярдів, схвалених МВФ цього року.

У той же час Washington Post нагадує, що США готові запропонувати лише 2 мільярди доларів у вигляді кредитів протягом наступного року, а європейські лідери на саміті, що проходив минулого тижня, обмежилися лише туманними обіцянками «подальшого сприяння та підтримки процесу реформ в Україні», не вказавши ніяких конкретних сум.

Газета стверджує, що якщо МВФ не схвалить виділення додаткової допомоги, а західні країни - не почнуть перераховувати кошти, Україні загрожує дефолт і колапс її фінансової системи.

«Це буде величезною перемогою для Росії, яка представить це як доказ того, що Україна може вижити тільки в якості її сателіта, - вказує Washington Post. - Справді, на сході України спокійно. Путін чекає, що непослідовність Заходу зробить те, що не зробили його танки».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG