Спеціальні потреби

ООН: за період перемир'я в Україні загинуло близько 1300 осіб


Згідно з доповіддю Управління верховного комісара ООН з прав людини, близько 1300 людей стали жертвами сепаратистського конфлікту в Україні після оголошеного у вересні припинення вогню. Документ також стверджує, що багато мешканців східних районів країни, які знаходяться під контролем сепаратистів, змушені боротися за своє життя.

У період з квітня, коли проросійські сепаратисти почали захоплювати території, до 12 грудня в ході конфлікту були вбиті 4707 учасників бойових дій та мирних мешканців.

З них 1357 випадків (близько 30 відсотків) були зареєстровані після 5 вересня, хоча в деяких випадках смерть, можливо, наступила до цієї дати, говориться в доповіді, опублікованій в понеділок.

Хоча останніми днями насильство скоротилося, неодноразові артобстріли і раніше свідчать про порушення угоди про припинення вогню, досягнутої між українськими урядовими військами і сепаратистами. Це посилює гуманітарну кризау, в результаті якої чимало мирних мешканців залишилися без адекватної соціальної підтримки.

«Конфлікт триває вже дев'ятий місяць, і ситуація стає все більш важкою для людей, які залишилися жити на сході», - заявив верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Гусейн.

Уряд у Києві розірвав фінансові зв'язки з сепаратистськими територіями, припинивши виплати пенсій та соціальних допомог через побоювання, що виділені кошти остаточно підуть на фінансування військових операцій сепаратистів.

Це рішення, ймовірно, погіршить економічне та соціальне становище людей на сході України, стверджують в ООН, оскільки, незважаючи на бажання повної автономії, сепаратистська влада поки що не розібралися зі своїми фінансами, створивши інституційний вакуум.

«Ситуація з багатьма людьми, включно з тими, яких утримують на територіях, контрольованих збройними угрупованнями, проти їх волі, може загрожувати їх життю», - заявив аль-Гусейн.

У доповіді також відзначаються систематичні порушення прав людини в Криму, який був анексований Росією в березні цього року.

Спостерігачі ООН неодноразово висловлювали занепокоєння з приводу ставлення до релігійних і національних меншин, зокрема, до кримських татар, після того як Москва захопила цю територію.

У доповіді говориться, що люди, які виступають проти анексії, позбавляються майна, яке конфісковувати, і стикаються з проблемами, пов'язаними з їх громадянством.

XS
SM
MD
LG