Спеціальні потреби

У Донецьку тривають інтенсивні артобстріли


Військовий конвой без опізнавальних знаків поблизу захопленого бойовиками м. Макіївки за 25 км від Донецька, 8 листопада 2014 р.
Військовий конвой без опізнавальних знаків поблизу захопленого бойовиками м. Макіївки за 25 км від Донецька, 8 листопада 2014 р.

У Донецьку тривають інтенсивні артобстріли

Твердиня проросійських сепаратистів, Донецьк, у неділю опинився під інтенсивним артилерійським обстрілом, що порушує угоду про припинення вогню, яку два місяці тому український уряд уклав з бойовиками.

Європейські спостерігачі в Україні висловили занепокоєння, побачивши конвої з важким обзброєнням і танки на контрольованих сепаратистами територіях України.

Керівник ОБСЄ, президент та міністр закордонних справ Швейцарії Дідьє Буркгальтер сказав, що боїться відновлення насильства. У суботу він закликав усі сторони зробити все від них залежне, щоб об’єднати зусилля з припинення вогню та утриматися від дій, які можуть призвести до нового загострення.

Державний секретар США Джон Керрі сказав у Пекіні в суботу, що США та Росія погодилися обмінюватися інформацією про події в Україні. Говорячи про санкції щодо Росії Керрі сказав, що все залежатиме від вибору, який зробить Москва щодо України.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров після короткої зустрічі з Керрі сказав, що рішення про припинення вогню має бути прийнято сепаратистами та українським урядом.

Київ заявив, що Росія надсилає у східну Україну десятки танків, важке озброєння, амуніцію та солдатів. Джерела в НАТО кажуть, що транспортні засоби, як виглядає, не мають водіїв. Однак за словами речника, вони «мають потенціал для суттєвого посилення важких озброєнь, які мають українські сепаратисти».

XS
SM
MD
LG