Спеціальні потреби

У Техасі голосування на проміжних виборах проходить за новими правилами


Близько півмільйона виборців у Техасі не зможуть проголосувати
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Близько півмільйона виборців у Техасі не зможуть проголосувати

Верховний суд США підтримав новий закон у штаті Техас, який вимагає від виборців пред’являти документ з фотографією, щоб підтвердити особу під час голосування. Штат обіцяє безкоштовно видавати документи тим, хто може довести американське громадянство та своє проживання у Техасі. Утім нова вимога створює додаткові проблеми малозабезпеченим, інвалідам, а також громадянам похилого віку та представникам меншин.

Дострокове голосування почалося у Техасі через кілька днів після того, як Верховний Суд США підтвердив право штату вимагати від виборців фотодокумент для підтвердження особи.

Генеральний прокурор Техасу і кандидат на губернаторську посаду від республіканців Ґреґ Аббот каже, закон запобігатиме порушенням.

«Фальсифікації при голосуванні – це реальність і їм треба покласти край. Чи можна підтвердити особу без посвідчення? Не можна. Ось чому закон потрібен».
Генеральний прокурор Техасу Ґреґ Аббот

Прихильники закону кажуть, що у більшості демократичних країн від виборців вимагають підтвердження особи.

Але критики вказують, що у США випадків фальсифікацій під час голосування мало, а в самому Техасі, де чорношкірі та вихідці з Латинської Америки колись не мали права голосувати, нагальнішою є потреба заохотити виборців прийти на дільниці.

Причин, чому якась людина може не мати потрібного документа може бути багато, кажуть правозахисники.

«У декого посвідчення може бути недійсне, бо вибіг термін, комусь треба його поновити, а в когось не має свідоцтва про народження, або про зміну імені», - каже парвозахисниця Маріанелла Акуна.

Припускають, що в Техасі виборців, які не мають потрібного для голосування документа, може бути півмільйона.

«Для них єдиний шлях це отримати безкоштовне посвідчення виборця, яке видає штат, хоча воно насправді не безкоштовне, бо для цього треба мати свідоцтво про народження, яке коштує десь 25 доларів. Треба витратити час у конторах, щоб подати документи подати і їх отримати. Якщо у вам немає автомобіля, то дістатися туди може бути нелегко», - говорить соціолог Марк Джонс.

Групи активістів розсилають добровольців допомагати людям, які мають проблеми з отриманням посвідчення, а також забезпечують їх транспортом на виборчі дільниці.

Прогнозують, що цього року у Техасі своїм правом голосу не скористаються майже дві третини громадян, попри те, що більшість з них мають усі потрібні документи.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG