Спеціальні потреби

Генсек ООН засудив заплановані сепаратистами вибори


Пан Ґі Мун
Пан Ґі Мун

Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун засудив вибори, які проросійські сепаратити планують провести на сході України, заявивши, що таке голосування суперечить Конституції України.

Заплановане на 2 листопада голосування означатиме зневагу до національних виборів, які відбулися минулої неділі і, на яких здобули перемогу прозахідні партії, націлені на об'єднання країни і врегулювання конфлікту.

«Генеральний секретар засуджує заплановане сепаратистськими угрупованнями в Східній Україні проведення власних «виборів» 2 листопада, що є порушенням Конституції та національного законодавства», - йдеться в заяві прес-секретаря Пан Ґі Муна Стефана Дюжарріка.

«Ці вибори серйозно підірвуть Мінський протокол і меморандум, які повинні бути реалізовані в якнайшвидшому порядку», - уточнив прес-секретар. - Генеральний секретар закликає всі сторони дотримуватися цих домовленостей і працювати в напрямку мирного вирішення конфлікту».

Як наголошується в заяві, важливо відновити стабільність в країні і забезпечити дотримання суверенітету і територіальної цілісності України.

Тим часом Росія заявила, що визнає результати виборів у Східній Україні. Офіційний Київ підкреслює, що вибори можуть підірвати надії на припинення конфлікту.

XS
SM
MD
LG