Спеціальні потреби

НАТО продовжило військову місію в Ісландії через провокації Росії


На фото : Шведські винищувачі JAS-39 Gripen на військових навчаннях Литва-НАТО
На фото : Шведські винищувачі JAS-39 Gripen на військових навчаннях Литва-НАТО

Ісландія не має власного війська, але є членом НАТО. Для Альянсу продовження ісландської місії коштувало на 11,3 мільйонів доларів дорожче, ніж планувалося.

5 чеських винищувачів JAS-39 «Грипен» та 75 чеських солдат у рамках місії НАТО відбули охороняти кордони Ісландії на наступні 9 тижнів. За повідомленнями Північноатлантичного Альянсу, місія спочатку планувалась на 5 тижнів, утім через підвищену активність російської авіації поблизу ісландських кордонів, службу чеських військових продовжили майже удвічі.

Ісландія не має власного війська, але як член НАТО заручилась підтримкою партнерів Альянсу. У наступні 9 тижнів чотири чеські винищувачі охоронятимуть ісландське небо, і ще один літак перебуватиме у резерві.

Для НАТО продовження ісландської місії коштувало на 11,3 мільйонів доларів дорожче, ніж планувалося. Між тим, обидві палати чеського парламенту дали добро на це рішення.

Раніше чеські військові допомагали охороняти кордони Естонії, Латвії та Литви. Зараз біля кордонів Балтії – через небезпеку Росії – із регулярною ротацією служать натівські війська, зокрема від США, Португалії, Німеччини, Канади, Польщі.

Дивіться також : Хроніки "миру". ФОТО

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG