Спеціальні потреби

Війна проти ІДІЛу: вже завдано понад 200 ударів


Конгрес чекає, що Обама попросить дозволу на війну з ІДІЛ
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

Конгрес чекає, що Обама попросить дозволу на війну з ІДІЛ

Джон Бейнер – спікер Палати представників Конгресу США – вважає, що президент Барак Обама має запросити дозвіл від законодавців США для бомбардувань позицій бойовиків ІДІЛу.

Щодня Сполучені Штати Америки завдають повітряних ударів по позиціях бойовиків «Ісламської держави» в Іраку та Сирії. Однак у Вашингтоні щодо цього питання існують певні тертя.

Так, спікер Палати представників республіканець Джон Бейнер визнає, що президент Обама має повноваження віддавати накази про бомбардування «Ісламської держави», також відомою, як ІДІЛ. Але Бейнер вважає, що Барак Обама повинен запросити дозвіл від Конгресу.

"Президент не зробив цього. Він вважає, що він має повноваження в рамках існуючих резолюцій. Я думаю, що у нього є повноваження, щоб віддавати подібні накази. Але, я вважаю, що на такі речі треба отримати дозвіл Конгресу", - заявив спікер Палати представників Джон Бейнер.

Кілька тижнів тому подібну точку зору озвучив голова Комітету у закордонних справах Сенату, демократ Роберт Менендеc.

"Тимчасові та цілеспрямовані авіа удари в Іраку та Сирії підпадають під повноваження президента, як головнокомандувача. Але якщо військова кампанія затягнеться на довго, у чому я не сумніваюся, на моє переконання Конгрес повинен дати спеціальний дозвіл для використання військової сили проти ІДІЛу", - заявив він.

На початку вересня американські законодавці погодились з одним із компонентів військового плану президента: озброєння та тренування сирійських повстанців. Адміністрація каже, що тільки привітає абсолютний дозвіл Конгресу.

"Зробіть це. Проголосуйте. Ми хочемо, щоб ви зробили більше. Однак, ми не збираємося застрягти в ситуації, коли у нас є можливість, якою ми не користуємося, щоб захистити країну", - сказав Джон Бейнер.

Навіть якщо офіційний запит і надійде з Білого дому, Конгрес навряд чи його розгляне до закінчення виборів 4-го листопада. А тим часом повітряні удари по той бік океану тривають.

"Спільно з Францією ми завдали понад 200 повітряних ударів в Іраку проти ІДІЛ та за підтримки іракських військ. З нашими арабськими партнерами ми завдали 43 повітряні удари в Сирії", - сказав міністр оборони США Чак Гейґел.

Міністр оборони зазначив, що все більше союзників США по НАТО приєднуються до кампанії, мета якої ліквідація «Ісламської держави».

Дивіться також: Росія переводить дискусії в ООН з України на Еболу та ІДІЛ - включення

Росія переводить дискусії в ООН з України на Еболу та ІДІЛ - включення
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:36 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG