Спеціальні потреби

Українці не поступляться своєю територією - експерти


Деніель Гамільтон
Деніель Гамільтон

Саміт НАТО забезпечив спеціальний пакет на підтримку українців: від нелетальної допомоги до кібербезпеки.

Саміт НАТО був важливим з точки зору надсилання меседжу на підтримку України та підтвердив, що двері Альянсу залишаються відкритими – про це в інтерв’ю "Голосу Америки" заявив директор Центру Трансатлантичних відносин Деніель Гамільтон.

"Саміт НАТО забезпечив спеціальний пакет на підтримку українців: нелетальна допомога, командування та управління, кібербезпека. Широкий діапазон заходів, направлених на підтримку України. Альянс не пішов далі - пряма військова допомога та зняття ембарго на постачання зброї. НАТО могло зробити більше. Меседж був доволі простим: ми захистимо самих себе – територію НАТО. Для країн поза Альянсом – ми допоможемо вам, але ми не підемо далі, як деякі цього дуже хотіли. Це не є тим міцним меседжем, на який очікувало багато українців", - заявив Деніель Гамільтон.

"Захід прокидається та переймається стратегічними викликами, які з’явились через ситуацію в Україні – це гібридний, асиметричний тип конфлікту, в якому беруть участь російські збройні сили, що перетнули україно-російських кордон. Російські керівники продовжують говорити, що в Україні немає їхніх солдат", - сказав Центру Трансатлантичних відносин.

За словами Деніеля Гамільтона, "президент Порошенко був дуже відвертим, коли казав, що ми не обговорюємо нічого, крім української території. Анексія Криму була незаконною. Ви маєте припинити втручання на українській території. Я не бачив тексту угоди про припинення вогню, але українці не поступаються своєю територією – росіяни будуть змушені забрати свої війська. Це не був оригінальний план Путіна. Оригінальний план Путіна полягав у тому, що обидві сторони мають відвести війська на свої території – і це не має жодного сенсу. Порошенко справив позитивне враження на західних лідері – його прихильність до проведення реформ, зміна українського суспільства. Так, він має проблеми всередині країни, з його власною коаліцією – він намагається досягти миру через певні жертви. Українці мають бути відвертими:Україна суверенна держава, анексія Криму була незаконною, військова інтервенція іншої країни є неприйнятною і лише у тому випадку, якщо Україна буде разом із Заходом, вона буде міцною".

"Якщо Росія продовжить незаконну окупацію частини України за допомогою військової сили та дійсно нестиме загрозу суверенітету України, її існуванню – це ключова проблема для всієї Європи та Альянсу. Я вірю, що Захід піде далі, як у військовому плані, так і в економічному. Примітно, що 28 країн з різними поглядами, погодилися з документом обсягом у 19 сторінок у тому, що вони робитимуть. Путін об’єднав Захід. Він об’єднає його ще сильніше, якщо продовжуватиме свою нинішню політику. Якщо він відступить, то Захід має можливість шляхи розрядити ситуацію", - сказав Деніель Гамільтон.

Дивіться також: Що насправді ухвалили у НАТО? - питання та відповіді

Що насправді ухвалили у НАТО? - питання та відповіді
please wait

No media source currently available

0:00 0:24:43 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG