Спеціальні потреби

У США розповіли, на що піде 60 млн доларів допомоги Україні


Білий Дім оприлюднив інформацію про співпрацю США та України у військовій сфері. Допомога США Україні надаватиметься у трьох напрямках: пряма допомога із посилення української безпеки, тренінги та підготовка військових, а також програми з довгострокового реформування армії.

Нелетальна допомога зі США до України почала надходити із березня цього року як відповідь на офіційні запити Києва. Ця підтримка має на меті посилити безпеку України, щоб допомогти розв’язати конфлікт на сході країни.

Всередині серпня США заявили про намір виділити 60 мільйонів доларів на підтримку Міністерства оборони України, Державної прикордонної служби та Національної Гвардії. За ці кошти американський уряд закупив сухі пайки для військових, бронежилети, рації, засоби пересування, тепловізори, медикаменти, роботів-саперів, уніформу, індивідуальні тактичні прилади та інше. Поставки цієї допомоги продовжуватимуться до кінця цього року.

У заяві не йдеться по «смертоносну зброю», утім вказано, що уряд США продовжує вивчати потреби українського війська для майбутнього фінансування найбільш пріоритетних.

У вересні на території України пройдуть міжнародні військові навчання НАТО. Sea Breeze – військово-морські навчання у міжнародних водах, зокрема і в Чорному морі. А також навчання сухопутних військ Rapid Trident на території західної України, у якому беруть участь військові із 15-ти країн.

Також США ініціюють модернізацію Міністерства оборони України в таких галузях, як оборона, кіберзахист, логістика та стандартизація. Крім того, американські спеціалісти допоможуть Україні розробити нову стратегію оборони, що включатиме, серед іншого, розвиток Національної гвардії.

Уряд США заявив також про намір допомагати та посилювати безпеку Молдови та Грузії.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG