Спеціальні потреби

РФ заборонила імпорт з США та ЄС сільськогосподарської продукції


Дмитро Медведєв
Дмитро Медведєв

На засіданні уряду у четвер прем’єр-міністр Дмитро Медведєв заявив, що Росія вирішила заборонити імпорт фруктів, овочів, яловичини, свинини, риби, молока і молочних продуктів з США, країн ЄС, Австралії, Канади та Норвегії.

Цьому рішенню передував указ президента Володимира Путіна, в якому він доручив уряду заборонити або обмежити імпорт продовольчих товарів, які запровадили санкції проти Москви у зв'язку з її підтримкою сепаратистів на сході України і анексією Криму.

«У санкціях немає нічого хорошого, я про це вже неодноразово говорив. І рішення у відповідь далося нам також непросто, ми були змушені його прийняти», - сказав Медведєв.

Заборона набуває чинності з 7 серпня терміном на один рік, сказав він. При цьому Медведєв не виключив перегляду строків дії цих заходів, «якщо наші партнери продемонструють конструктивний підхід з питань співробітництва».

«Щиро розраховую, що у наших партнерів економічний прагматизм візьме гору над дурними політичними міркуваннями, і вони будуть думати, а не лякати і обмежувати Росію. І взаємовигідне торговельно-економічне співробітництво буде відновлено в колишніх обсягах - ми б цього хотіли», - зазначив Медведєв.

Медведєв повідомив, що Росія може також заборонити транзитні польоти європейських і американських авіакомпаній в Азійсько-Тихоокеанський регіон над територією Росії, що може призвести до значного подорожчання перевезення та збільшення часу польотів. Рішення з цього питання ще не прийнято, повідомив він.

Крім того Москва може переглянути правила використання транссибірських маршрутів для держав ЄС та припинити переговори з владою США з питання використання цих маршрутів, додав російський прем'єр.

Росія серйозно залежить від імпортного продовольства, в основному, західного. Це особливо помітно в найбільших і найбільш процвітаючих містах, таких як Москва. За даними Міністерства сільського господарства США, обсяг імпорту продовольства і сільськогосподарської продукції з США в минулому році склав 1,3 мільярда доларів. Обсяг сільськогосподарського експорту з Євросоюзу до Росії минулого року склав 11,8 мільярда євро.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG