Спеціальні потреби

Сенатор Портман: США мають надати Україні військову допомогу


У суботу, 24 травня, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк прийняв Сенаторів та членів Конгресу Сполучених Штатів Америки.

Про це повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ. www.kmu.gov.ua

У зустрічі взяли участь, зокрема, Сенатор США, Голова Комісії Конгресу США з питань безпеки та співпраці в Європі Бенджамен Л. Кардін, Сенатор США Роб Портман, члени Палати Представників Конгресу США Майкл Берджес, Стів Кохен, Стів Стокмен.

Під час зустрічі обговорювалися питання позачергових виборів Президента України, призначених на 25 травня. Особливий акцент було зроблено на ситуації в Криму. Сторони обговорили питання розвитку українсько-американських відносин, зокрема щодо співпраці в енергетичній галузі, а також питання зміцнення регіональної безпеки і протидії російські агресії.

Як повідомляє кореспондент Голосу Америки в Києві, сенатори Бенджамін Кардін, та Роберт Портман, ініціюватимуть надання Сполученими Штатами допомоги українській армії.

“Ми говорили сьогодні про це із прем’єр-міністром Яценюком. Я переконаний, що Сполучені Штати повинні відіграти в цьому свою роль. По-перше, це навчання українських військових, а також легке озброєння та інша обладнання, яке допоможуть українським військовим захистити себе. Я маю на увазі протитанкові та протиповітряні засоби. Я думаю, це дуже доречно і підтримую закон, який це дозволяє робити. Так само я переконаний, що Сполученим Штатам треба в цьому питанні тісніше працювати із іншими членами НАТО в регіоні. Ні в якому разі не йдеться про направлення сюди наших військових. Наскільки я знаю, ніхто з нашої адміністрації або Конгресу не веде про це переговори. Але ми вважаємо, що Україні для збереження миру потрібно надати військову допомогу. Ідея в тому, щоб допомогти українцям модернізувати свою армію, озброєння та амуніцію, щоб зовнішні вороги двічі подумали щось на зразок того, що ми бачили – протизаконну анексію Криму. Після сьогоднішніх розмов із українськими урядовцями я повернуся до Вашингтону ще з більшим переконанням в необхідності США і НАТО відіграти в цьому більшу роль”, - заявив сенатор Портман на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.
XS
SM
MD
LG