Спеціальні потреби

Ситуація в Україні може розколоти Російську церкву - професор Зубов


Якби РПЦ підтримала Путіна, вона б розкололась - Зубов
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

Якби РПЦ підтримала Путіна, вона б розкололась - Зубов

Нинішній конфлікт в Україні може спровокувати розкол між Російською Православною Церквою та Українською Православною Церквою Московського патрірхату.

Духовенство брало активну участь у подіях не лише на Майдані, але й в інших частинах України – так вважає відомий російський історик, професор Андрій Зубов.

"Люди постійно молилися. Священики різних конфесій, різних частин православної церкви, а також уніати (греко-католики), всі були разом", - зазначив він.

Представники майже всіх релігійних течій в Україні висловили свою підтримку новому політичному керівництву країни. Однак, Російська православна церква обмежилася загальними зверненнями.

Редактор порталу CREDO.RU зауважив, що "роль Mосковського патріархату тут, в Росії, не відчувається. Немає жодної чіткої позиції щодо подій в Україні".

Нинішній конфлікт в Україні може спровокувати розкол між Російською православною церквою та Українською православною церквою Московського патрірхату. РПЦ, яка має тісні зв’язки з Кремлем, відмовилась від коментарів на цю тему.

"Якби вони (РПЦ - ГА) підтримали президента Путіна, то УПЦ Московського патріархату відкололася б. Якби РПЦ висловилася б на підтримку України, то це б викликало незадоволення з боку адміністрації Путіна", - заявив історик Андрій Зубов.
Від заяв Путіна іде холод по спині - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Найбільшу кількість парафій в Україні має Українська православна церква Московського патріархату. Російські спеціалісти з релігійних питань вважають, що між патріархом Кирилом та президентом Путіним існують тертя через конфлікт в Україні.

Доказом цього вони вважають відсутність патріарха Кирила під час підписання «договору» про приєднання Криму до Росії 18 березня цього року в Кремлі. Але священик оновленої Української автокефальної православної церкви Яков Кротов вважає що це не так.

"Офіційно підтримка церкви абсолютно на стороні Путіна. Чутки про те, непорозуміння Кирила та Путіна – лише чутки", - заявив він.

Кротов каже, що патріарх Кирил таким чином підстрахувався політично, однак вважає, що його мовчання «безглуздим». Олександр Солдатов звертає увагу на те, що духівництво не присутнє на антиурядових барикадах на сході Україні.

"Якщо на Майдані було багато священиків різних конфесій, то в Донецькій та Луганській областях на цих повстанських барикадах біля захоплених будівель СБУ та місцевих адміністрацій ми не бачимо ніяких священиків", - зазначив Солдатов.

Для вірян православних церков – як Київського патріархату, так і Московського – Великдень є одним з найбільших свят. У цей день віряни усіх церков сподіваються, що українці та росіяни зможуть уникнути військового протистояння.

Дивіться також: Росія стала спонсором тероризму - огляд ЗМІ
Час-Time
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:14:59 0:00
XS
SM
MD
LG