Спеціальні потреби

Радниця Обами: Ми не довіряємо Росії


Побачимо, як Москва виконує домовленості - радниця Обами
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Побачимо, як Москва виконує домовленості - радниця Обами

Радник Президента США з нацбезпеки попереджає Росію не трактувати Женевську угоду на свій лад, а виконувати її умови. Інакше - санкції.

Женевські домовленості та перспектива їх виконання стала однією з головних тем міжнародної політики. Кремль подав власне трактування підписаних домовленостей, а сепарасти заявляють, що не мають наміру покидати захоплені приміщення.

Під час прес-конференції у Білому Домі радник Президента США з національної безпеки Сюзан Райс ще раз поклала головну відповідальність за ескалацію ситуації на Сході України на Росію і чітко пояснила, чого саме США чекають від Росії у зв`язку з виконанням женевських домовленостей:

"Ми будемо уважно стежити за тим, чи виконає Росія свої зобов’язання і використає свій значний вплив, щоб зупинити агресію і вивести нелегальних бойовиків з приміщень та місць, які вони окупували. Ми стежимо за тим, що Росія заявляє і що вона робить. А також - чи підтримає вона ще один критичний пункт домовленостей про те, що ОБСЄ відправить спостерігачів у ті міста, де вони найбільш необхідні, щоб допомогти у пошуку мирного вирішення протистояння".

"Ми побачимо у наступні декілька днів, чи виконуватиме Росія свої зобов’язання. Ми вже бачимо, що український уряд почав робити кроки на виконання своїх зобов’язань, зокрема з оголошення амністії для тих, хто складе зброю. Виконуючі обов’язки президента та прем’єра сьогодні зробили дуже конструктивні публічні заяви про конституційну реформу та децентралізацію. Якщо ж ми не побачимо, що Росія виконує підписані нею у Женеві зобов’язання, то ми, як ми попередньо чітко заявляли, і наші європейські партнери, готові до застосування додаткових санкцій до Росії за невиконання цих зобов’язань", - відзначила радниця Обами.

"Державний секретар США Керрі у приватній розмові з міністром закоронних справ Росії Сергієм Лавровим виклав позицію США щодо українського питання. У найближчі дні ми побачимо, чи виконуються зобов’язання", - додала Райс.

"Женевський документ покладає конкретні зобов’язання не країни, які його підписали. Ми сказали, що важливі не лише слова, але й дії. Тому ми будемо уважно стежити найближчими днями за тим, чи виконуються зобов’язання, взяті у Женеві. Якщо ні - то ми, разом з нашими партнерами, накладемо додаткові санкції", - переконана Райс.

Женевські переговори : Керрі, Лавров, Ештон, Дещиця
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:57 0:00
​"Ми не будемо говорити про санкції щодо конкретної людини (Володимира Путіна – Г.А.) чи юридичних осіб. Наголошую, що санкції стосуватимуться окремих людей, офіційних осіб, близьких партнерів, вищого керівництва країни, олігархів та фірм, з якими вони пов’язані. Однак, конкретні імена ми не називатимемо. У разі драматичного розвитку подій – якщо Росія введе війська, які стоять на кордоні, на територію України - санкції зачеплять дуже важливі сектори російської економіки", - попередила Сьюзан Райс.

"Ми ввжаємо, що Росія має значний вплив на дії тих, хто брав участь у дестабілізації ситуації у східній Україні. І ми очікуємо, що російська сторона використає свій вплив для деескалації ситуації: звільненні захоплених будівель, здачі зброї, співпраці зі спостерігачами ОБСЄ та зробить публічні заяви, які свідчитимуть про бажання конструктивної співпраці з деескалації ситуації", - на останок додала вона.

Дивіться також: Від заяв Путіна іде холод по спині - експерт
Від заяв Путіна іде холод по спині - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00
XS
SM
MD
LG