Спеціальні потреби

Обама про Крим, Україну ПОВНИЙ ТЕКСТ


"В останні декілька днів Сполучені Штати реагують на події,які розмиваються в Україні. Протягом цієї кризи Сполучені Штати абсолютно чітко стояли на позиціях відстоювання одного принципу – українці мають право визначати своє власне майбутнє. Разом з Європейськими союзниками ми закликали до припинення протистояння і закликали українців піти шляхом стабілізації країни, створення представницького уряду та провести вибори цієї весни.

Я також розмовляв декілька днів тому з президентом Путіним, і моя адміністрація перебуває у щоденному зв’язку з офіційними особами Росії. ми дали їм чітко зрозуміти, що вони можуть бути частиною зусиль міжнародної спільноти у підтримці стабільної і суверенної України, що є в інтересах на лише України та міжнародної спільноти, але й в інтересах Росії.

Але сьогодні ми глибоко занепокоєні повідомленнями про військові пересування які здійснює Російська Федерація на території України. Росія має історичні зв’язки з Україною,включно з культурними та економічними зв’язками та військовою базою на території Криму. Але будь-яке порушення суверенітету України та територіальної цілісності буДе глибокою дестабілізацією , що не є в інтересах України, Росії чи Європи.
Я також вітаю тактику стримування з боку українського уряду та відданість міжнародним домовленностям

Це буде втручанням в українські справи. Це буде чітким порушенням зобов’язань Росії поважати незалежність,суверенітет та кордони України та міжнародних законів. Лише через декілька днів після Олімпійських ігор це призведе до засудження Росії у світі. Сполучені Штати будуть разом з міжнародною спільнотою і завіряємо, що буде відплата за будь-яке військове втручання в Україні.

Події останніх декількох місяців продемонстрували нам наскільки складною може бути демократія в країні з глибоким поділом. Але українці також нагадали нам, що люди мають право визначати своє власне майбутнє. Зараз ситуація змінюється з хвилини на хвилину.

Віце-президент Байден розмовляв з прем’єр-міністром України і запевнив його, що у цей складний час Сполучені Штати підтримують зусилля українського уряду і відстоюють суверенітет,територіальну цілісність демократичне майбутнє України. Я також вітаю тактику стримування з боку українського уряду та відданість міжнародним домовленностям.

Ми продовжуватимемо координувати наші зусилля з Європейськими союзниками, ми будемо у постійному контакті з урядом Росії і ми будемо інформувати вас пресу та американський народ по ходу подій".

Коментар з приводу ситуації в Україні також додав колишній кандидат у президенти США, сенатор-республіканець Джон Маккейн.


"Всі ми українці, грузини, бірманці та тибетці - ми з тими, хто бореться за свої людьскі права", - заявив Маккейн у Twiiter, цитуючи свій коментар журналу "Time".


Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG