Спеціальні потреби

Маккейн : Україні потрібна підтримка друзів, захист цілісності


Український народ потребуватиме непохитної підтримки з боку своїх друзів для збереження національного суверенітету, єдності та територіальної цілісності, і проведення реформ. Про це йдеться у заяві сенатора-республіканця Джона Маккейна, оприлюдненій на його офіційному сайті.

“Я гордий та сповнений радості за народ України. Його боротьба за демократію, справедливість та європейське майбутнє ще далека від закінчення. Але завдяки жертвам багатьох українських патріотів, у України знову є надія", - йдеться у заяві політика.

“Протягом цього сповненого викликів часу, українцям пощастило мати відданих друзів. Я віддаю належне невтомним зусиллям посла США Джеффрі Пайєтта та помічника державного секретаря США Вікторії Нуланд. Від Брюсселя до Берліна, від Парижа до Варшави, від Вільнюса до Будапешта, європейські лідери також відіграли важливу роль. В останні дні я розмовляв з Віталієм Кличко, Арсенієм Яценюком та колишнім прем'єр-міністром Юлією Тимошенко - всі вони вдячні за міжнародну підтримку, яку отримала Україна", - говорить Маккейн.


Джон Маккейн підкреслив необхідність прийняття урядом україни "непопулярних рішень" та міжнародної підтримки України, яка "переебуває на межі фінансової кризи".

“Тепер більш ніж будь-коли українцям потрібна постійна допомога їх друзів. Країна знаходиться на межі економічної кризи, перед новим урядом та Радою стоїть сила силенна складник викликів. Необхідні негайні реформи, щоб змінити недієздатну політику держави у сферах фінансів, податків, енергетики та монетарній сфері. Додаткові заходи необхідні для подолання корупції, посилення верховенства права, поглиблення демократичних інститутів та підготовки до дочасних виборів. Шлях до реформ буде складним , але якщо новий український уряд готовий вдаватись до цих важких - та іноді непопулярних рішень - він потребуватиме значної допомоги від МВФ та ЄС. США також мають бути готові надати додаткову допомогу", - переконаний сенатор.

Окрему увагу сенатор-республіканець приділив позиції Росії, керівництво якої не раз ставило під сумнів незалежність України.

“Український народ також потребуватиме непохитної підтримки з боку своїх друзів для збереження національного суверенітету, національної єдності та територіальної цілісності. Викликає велике занепокоєння те, що деякі особи в Україні та Росії, здається, ставлять ці принципи під сумнів. Жоден з нас не повинен забувати, що президент Росії публічно поставив під сумнів існування України, як незалежної країни та приналежність Криму Україні. Останні повідомлення ЗМІ, засновані на щойно знайдених документах, твердять, що представники російської розвідки давали поради силам безпеки України у плануванні силового придушення протестів. Майбутнє України має вирішувати народ України, і вільний світ має дати однозначний сигнал, що територія України є непорушною та неподільною", - зазначив Маккейн.

“Попереду важкий шлях з численними викликами та небезпеками, але українці створили можливість слідувати їх мрії про демократичне, заможне, європейське майбутнє. США та всі друзі України мусять підтримати їх", - йдеться у заяві.


Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG