Спеціальні потреби

З 2012-го року у США вступили у силу 180 обмежень щодо абортів


У США стає складніше перервати вагітність
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

У США стає складніше перервати вагітність

Що пріорітетніше: право жінки самостійно розпоряджатись своїм тілом під час вагітності, чи право на життя дитини, яку вона носить? У десятках штатів республіканська партія, яка є затятим противником абортів зуміла пролобіювати закони, які суттєво звужують можливість жінок переривати вагітність. Формально консерватори голосують за жорсткіші вимоги до лікарів, які мають право робити аборти та до устаткування лікарень. На практиці – мешканки деяких штатів часто втрачають доступ до послуг з охорони репродуктивного здоровя, а жіночі клініки просто зачиняються.

Останнім нові обмеження запровадив Техас. Критики одразу ж зауважили – техаські жінки, які бажають перервати вагітність вимушені будуть відправлятись через кордон до Мексики, де якість медичних послуг – на якій нібито наполягають консерватори - ніхто точно не зможе гарантувати.
Верховний суд США постановив – аборти є законними, втім штати мають право регулювати їх на свій розсуд

"Мені здається, що політичний рух, який заручився підтримкою релігійних груп, намагається цілій країні нав’язати погляди меншості", - говорить Кріста, яка виступає проти обмежень на аборти.

Борці з абортами, які називають себе рухом «за життя», вважають, що аборт - це етичне, а не релігійне питання.

Ґлорія Джейн колись зробила аборт. Тепер шкодує про це і хоче переконатись, що інші не зроблять те, що вона вважає помилкою.

"Аборт це не правильно, це зовсім не правильно. Пізніше ви про це жалкуватимете", - каже жінка.

З 2012-го року у 30 штатах США вступили у силу 180 обмежень щодо абортів
Губернатор Техасу Рік Перрі підписав закон, який забороняє аборти після 20 тижнів вагітності та вимагає переобладнати клініки, які пропонують аборти. Закон підтримала республіканська більшість. Демократи ж обіцяють не допустити його вступу у дію і готують позови.

Загальноамериканські громадські організації, які виступають за право жінки на аборт, кажуть, що консерватори зуміли надати своїм поглядам статус закону у половині країни.

"З 2012-го року у 30 штатах США вступили у силу 180 обмежень щодо абортів", - каже експерт Елізабет Неш.

Противники абортів крок за кроком лобіюють ухвалення законів, які встановлюють жорсткі вимоги до клінік та докторів, які роблять аборти, особливо на пізніх термінах вагітності. А демократи оскаржують в судах, ухвалені республіканцями закони.

У Канзасі суддя заблокував закон, який вимагав госпіталізації жінок, які хочуть перервати вагітність.

У Північній Дакоті суд розглядає закон, який вимагає, щоб доктори, які здійснюють аборти, були прикріплені до місцевих лікарень і мали право приймати пацієнтів виключно в їхніх приміщеннях.

У Алабамі аналогічний закон суд заблокував.

Противники абортів не збираються відступатись. Вони вказують на випадок у Філадельфії, де засудили лікаря, який робив аборти на пізніх строках вагітності у лікарні, яку назвали «будинком жахіть».

Мелорі Квіглі представляє організацію Список Сюзан Б. Антоні, яка прагне позбавити США від абортів.

"Цю проблему треба вирішувати зараз. Ми повинні зупинити лікарів-м’ясників, які калічать жінок і вбивають ненароджених, вже здатних відчувати біль", - каже дівчина.

Відповідно до опитувань громадської думки, більшість американців виступають проти переривання вагітності на пізніх строках. Втім, ще більше людей виступають проти повної заборони абортів.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG