Спеціальні потреби

40 років тому Верховний суд США дозволив аборти


Аборти у США дозволили 40 років тому
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

Аборти у США дозволили 40 років тому

Для Джоді Дафі питання абортів – особисте. У молодості, коли вона служила в армії, її зґвалтували. Тож Джоді змушена була зробити аборт. Тридцять років потому на її плакаті написано "Я шкодую, що зробила аборт".

"Я ніколи не судитиму інших і не тикатиму у них пальцем. Я просто хочу, щоби люди знали, ти не можеш зайти у клініку зробити аборт, і вийти тією ж людиною, що ти була до цього", - каже жінка.

На противагу Дафі, Язмін Аярсі підтримує право жінок на аборт.

"Ми хочемо зменшити кількість абортів. Ми підтримуємо наших опонентів, які виступають проти абортів. Ми такої ж думки, але виступаємо за більш раціональні способи, як то поінформованість молоді і доступ до контрацептивів", - говорить Язмін.
Щороку під будівлею Верховного суду десятки тисяч людей збираються на акцію під назвою «Право на життя»
Цього року виповнюється 40 років відколи Верховний Суд США дозволив аборти. І щороку під його будівлею десятки тисяч людей збираються на акцію під назвою «Право на життя».

Молоді американці, як Кристан Гокінс, народилися вже після рішення суду.

"Це покоління, моє покоління, ті з нас, хто вижили у цей період дозволених абортів, ми генерація – "за життя", - говорить Гокінс.

Але їх аргументи розходяться з результатами нещодавно проведеного опитування каналом NBC та Wall Street Journal, які свідчать про те, що 70 відсотків американців проти заборони абортів.

Марша Ґрінберґер працює адвокатом з питань прав жінок. Вона каже, що це – політичне питання.

“Нічого не стоїть на місці. Чимало людей, які працюють у федеральних судах серйозно налаштовані обмежити чи навіть скасувати права жінок на аборти", - говорить юрист.

Дехто з тих суддів тепер тут, у Верховному Суді. Втім, наразі у них немає жодних намірів чи планів переглядати закон про аборти.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG