Спеціальні потреби

Двоколісні автомобілі та водневі двигуни - технології близького майбутнього


У Аспені представили технологічні новинки
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:32 0:00

У Аспені представили технологічні новинки

Вже понад 60 років, у мальовничих горах Колорадо, у містечку Аспен працює унікальний інститут. Його було задумано, як місце, де могли б збиратися експерти та лідери різних галузей, митці та музиканти з усього світу, відволіктися від щоденного життя та обміркувати, куди і як рухається суспільство. З того часу, так званий, Аспенський інститут, перетворився на науково-дослідний заклад, основна діяльність якого ведеться у Вашингтоні. Однак, сам Аспен продовжує виконувати закладену місію. Щороку інститут організовує в містечку фестиваль ідей.

Компанія Тойота, презентувала автомобіль на водні
Цього року, учасники фестивалю обговорили безліч ідей. Одні шукали відповіді на питання зовнішньої політики, пропонували свої ідеї вирішення конфлікту у Сирії, чи як залагодити ізраїльсько-палестинську суперечку. Інші обговорювали внутрішні проблеми країни: економіку, судову систему, роль соціальних мереж у сучасному суспільстві, майбутнє телебачення або ж напрямки розвитку мистецтва. Експерти транспортної системи не лише обсудили проблеми та майбутнє галузі, а й представили технології покликані позбавитися нафтової залежності.

Так, компанія Тойота, презентувала автомобіль на водні. Як розповідає представниця компанії Джена Гартлайн, вже у 2015 році у продажі з’явиться автомобіль цієї марки, що працює на водні. Ця технологія базується на гібридній, лише замість двигуна внутрішнього згорання, в ній використовують водневий.
На фестивалі представили прототип електронного пересувного засобу, який може вирішити проблему пробок на дорогах - само-балансуючий, двоколісний електромобіль

“Зараз докладається багато зусиль у Каліфорнії, та й на Східному узбережжі, аби поширити водневу інфраструктуру” , розповідає Джена. “Воднева заправка виглядає так само як бензинова, на який може стояти одна колонка з воднем. Заправити машину воднем займає стільки ж часу скільки і бензином. Десь три-чотири хвилини на заправку”, ділиться своїм досвідом Джена Гартлайн, що пропонувала учасникам фестивалю прокотитися на водневому автомобілі.

Воднева технологія абсолютна чиста, у результаті реакції виробляється електроенергія, яка приводить машину в дію, та вода, яка за словами Джени, абсолютно чиста і навіть придатна для вживання.

Інший напрямок транспортних технологій пропонують молоді інженери з Каліфорнії. На фестивалі ідей в Аспені вони представили прототип електронного пересувного засобу, який, на їх погляд, також вирішить і проблему пробок на дорогах.

“Це само-балансуючий, двоколісний електромобіль” пояснює представник компанії Літмоторс Раян Джеймс. “Він поєднує у собі – почуття, які викликає у людей пересування мотоциклом, з безпекою та зручностями автомашини. Це чудовий засіб пересування у місті та навіть за його межами” .

Привезені на фестиваль ідеї з усіх куточків країни та навіть за кордону, проходять перевірку у діалозі та обговореннях
А доктор біо інформаційних наук з Нью-Йорку, Джоел Дудлі приїхав до Аспена розповісти про майбутнє науки та медицини. На його погляд, з часом відбудеться перехід до лікування людини на молекулярному рівні. За допомогою генетичної інформації, вчені вже можуть будувати модель хвороби та виявляти схильність людини до хронічних захворювань.

“Тепер перед нами стоїть завдання застосувати цілий всесвіт інформації у лікуванні пацієнта, створити моделі хвороб. Це колосальний поворот від медицини минулого” із захопленням розповідає Дудлі.

Привезені на фестиваль ідеї з усіх куточків країни та навіть за кордону, проходять перевірку у діалозі та обговореннях. Як каже директор фестивалю Кітті Бун, основна мета цього заходу дати людям нагоду подивитися на ту чи іншу проблему чи задум з різних точок зору та знайти спільну мову.

“Мета нашої організації і цієї події, спонукати людей мислити, зрозуміти ту чи іншу проблему з різних точок зору. Наш фестиваль, це як повернутися на
навчання в університет. Ви можете обрати будь яку тему, послухати та поспілкуватися з промовцями та експертами.

Цього року у чисельних дискусіях, семінарах та презентаціях у рамках фестивалю, взяло участь майже чотири тисячі людей.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

XS
SM
MD
LG