Спеціальні потреби

Новий посол США переконуватиме Януковича звільнити Тимошенко


Новий посол США допоможе Януковичу з ЄС?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00

Новий посол США допоможе Януковичу з ЄС?

У Сенатському комітеті з закордонних справ США розглядали кандидатуру Посла США в Україні. Їм, ймовірно, стане мешканець Каліфорнії Джеффрі Пайятт. Він – кар’єрний дипломат, який попередньо працював Заступником Посла США в Індії, генеральним консулом в Гонконгу, віце-консулом в Гондурасі.

"Якщо мене затвердять, я закликатиму український уряд діяти негайно, аби скористатися історичним шансом здійснити надію щодо європейської інтеграції та виконати вимоги ЄС для підписання Угоди про Асоціацію", - говорить у Сенаті Джеффрі Пайятт.

Він планує дати Віктору Януковичу зрозуміти, що без звільнення Тимошено Україна не зможе наблизитись до ЄС.

З закликатиму український уряд діяти негайно, аби скористатися історичним шансом
Джеффрі Пайятт
"Україна отримує величезні переваги від підписання Угоди про асоціацію, а особливо договору про вільну торгівлю. І є певні умови для його підписання, зокрема припинення вибіркового політичного переслідування і особисто Тимошенко. Якщо мені пощастить і мене затвердять, моїм першим пріоритетом протягом перших тижнів буде працювати з колегами та мобілізувати дипломатичні зусилля, розпочаті послом Теффтом, аби спонукати президента Януковича увійти у двері, які перед ним відчинив Європейський Союз", - додає дипломат.

Водночас Пайятт обережно висловився про бажання Росії бачити Україну у своїй сфері впливу.

"Якщо можна, я процитую віце-президента Байдена. Він чітко дав зрозуміти, що ми відкидаємо ідею про сфери впливу. І, звичайно, це нормально для України мати тісні зв’язки зі своїм великим сусідом. Але у довготерміновій перспективі ми бачимо Україну, як частину Європи. Цього хоче не лише український народ, про що свідчать соц. опитування. Про це говорять і українські високопосадовці", - сказав Пайятт.

Звільнення Тимошенко є однією з умов підписання Угоди про асоціацію
Джеффрі Пайятт
Рішення щодо затвердження Джеффрі Пайятта на посаді Посла США в Україні буде прийматися через тиждень – два під час засідання Сенатського комітету з закордонних справ. А після цього його кандидатура буде висунута на голосування повним складом Сенату. Очікується, що його затвердження відбудеться без проблем. За словами працівників Державного департаменту США,

Пайятт є дуже поважним фахівцем, вважається однією з зірок американської дипломаті. До того ж позиції щодо України в американських республіканців та демократів дуже близькі і прийняття рішень щодо будь-яких українських питань в американському Конгресі, як правило, відбувається, без проблем.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG