Спеціальні потреби

США очікують звільнення Тимошенко – посол Теффт


Посол США в Україні Джон Теффт
Посол США в Україні Джон Теффт
Американська сторона сподівається, що вслід за екс-міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком звільнять і колишнього прем’єра України Юлію Тимошенко. Про це заявиви посол США в Україні Джон Теффт.

Відповідаючи на запитання, чи буде американська, так само як і європейська дипломатія, наполягати на тому, щоб наступним кроком після звільнення Луценка стало звільнення Тимошенко, Теффт сказав: «Я думаю, що так. Якщо ви уважно читали заяву і Білого дому, і державного департаменту, – там про це сказано, що це перший крок, ми очікуємо, що буде продовження, і незабаром, так само як Луценка, Тимошенко буде звільнено».

Дипломат також зауважив, що має великі очікування щодо подальших подій в Україні.

«Я американець, я – оптиміст, і у мене завжди великі очікування щодо України», – сказав він.

Тим часом один із найвпливовіших сенаторів США, член комітету з закордонних справ Сенату Бенджамін Кардін закликав владу України після звільнення й помилування двох колишніх міністрів також звільнити і колишнього прем’єр-міністра Юлію Тимошенко і відновити її громадянські і політичні права, мовиться в оприлюдненому сьогодні тексті його виступу.

У виступі у вівторок в Сенаті Кардін, який є також головою Гельсінкської комісії США, привітав звільнення з ув’язнення колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка і помилування колишнього міністра екології Георгія Філіпчука. При цьому він водночас висловив глибоку стурбованість ув’язненням колишнього прем’єра Юлії Тимошенко, яке сенатор вважає політично мотивованим.

Як голова Гельсінкської комісії (Комісії з безпеки і співпраці в Європі) США, Кардін нагадав, що Україна цього року головує в Організації з безпеки і співпраці в Європі, і заявив, що таке «політично мотивоване ув’язнення» кидає тінь на це головування.

Засвідчивши відданість принципам верховенства права і дотримання прав людини, що їх втілює ОБСЄ, Україна зміцнить авторитет свого головування і засвідчить серйозність наміру бути повноправним членом демократичної спільноти держав, заявив Бенджамін Кардін.


Передрук з "Радіо Свобода"

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG