Спеціальні потреби

Адвокати Развозжаєва у справі про його викрадення розраховують на міжнародну підтримку


Захист Развозжаєва оскаржує рішення російських слідчих органів не порушувати кримінальну справу про його викрадення

Захист Леоніда Развозжаєва оскаржив відмову слідчих органів у порушенні справи про викрадення його на території України. Про це в ексклюзивному інтерв'ю Російській службі «Голосу Америки» у понеділок 14 січня повідомила один з адвокатів Развозжаєва - Анна Ставицька.

«Ми оскаржили рішення Слідчого комітету (СК) про відмову в порушенні кримінальної справи за фактом викрадення Развозжаєва, - сказала вона кореспонденту Російської служби« Голосу Америки ». - Вважаємо, що у нас є докази, які підтверджують, що Развозжаєв був саме викрадений на території України. Ми ці докази представимо слідству ».

Віктор Васильєв: Які офіційні мотиви відмови?

Ганна Ставицька: На наш погляд, вони абсолютно не аргументовані. Нам відмовлено, тому що, з точки зору СК, факт викрадення не був підтверджений. Насправді такі докази є. Більш того, в Україні зараз ведеться розслідування за даним фактом.

В.В.: На чому ґрунтується ваша позиція?

А.С.: У нас є свідчення очевидця, який абсолютно однозначно говорить про те, що Леонід Развозжаєв був викрадений. Він спостерігав - у той момент, коли Развозжаєва затягували в машину. І те, як усе відбувалося, дає очевидцю можливість зробити висновок, що це було саме викрадення. Про що, власне кажучи, він написав у своїх поясненнях і про що відразу ж (поки навіть ще ніхто не знав, що Развозжаєв викрадений, і навколо цього не піднялася великий галас) представники УВКБ ООН (філії Комітету ООН у справах біженців - В.В. ) в Україні подали заяву в місцеве відділення міліції. Вони також зіставили той факт, що Развозжаєв не прийшов на подальшу співбесіду, незважаючи на те, що сам подав заяву, і з ним було проведено попередню співбесіду. Наш підзахисний зробив тоді перерву на обід, але з нього не повернувся.

В.В.: Як ви пояснюєте тактику слідчих? Чому вони відмовляються приступити до розслідування?

А.С.: Абсолютно зрозуміло, що на офіційному рівні і Росія, і Україна заперечують факт викрадення. І було б дивно, якби вони це підтвердили. Це жахливо, що спецслужби займаються такими справами, і замість того, щоб законно переміщати громадянина з території однієї держави на територію іншої (є така процедура, як екстрадиція), людей просто викрадають. Це жахливо, що подібне відбувається в нібито правових державах в двадцять першому столітті. Тому ми всі ці дані збираємо для Європейського суду (з прав людини - В.В.).

В.В.: Ви збираєтеся йти до кінця в цьому напрямку?

А.С.: Звичайно. Тому що це просто немислимо, щоб у державах, які називають себе правовими, так вчиняли. Коли представники влади діють подібним чином, це викликає дуже велике обурення - м'яко кажучи.

В.В.: Чи розраховуєте ви на міжнародну підтримку?

А.С.: Звичайно, розраховуємо на таку підтримку, і вона є.

В.В.: Як розцінюєте дії слідчих по відношенню до вашого підзахисного?

А.С.: Я так скажу: коли відсутні докази в основній справі, застосовуються будь-які методи для того, щоб якимось чином чинити тиск на людину, щоб він дав ті свідчення, які необхідні (слідчим). Я це так оцінюю.

В.В.: Які стан здоров'я Леоніда і його настрій?

А.С.: Ми поки цього точно не знаємо. Він знаходиться в Іркутську, і сімнадцятого січня там будуть проходити слідчі дії у кримінальній справі, пов'язаній з шапками (Развозжаєву інкриміновано розбійний напад - В.В.). З точки зору закону, вона повинна бути припинена, але слідчі ведуть свою лінію та незаконно вивезли його (Развозжаєва - В.В.) в Іркутськ для проведення процесуальних дій. Туди їдуть адвокати, що представляють його інтереси, зокрема Дмитро Аграновський, і скоро ми будемо мати всю інформацію.

В.В.: Що ви маєте на увазі, говорячи про незаконність дій слідчих?

А.С.: Його (Развозжаєва - В.В.) таємно вивезли (з Москви), без повідомлення адвокатів. А по-друге, для цього немає підстав. Це справа підлягає закриттю у зв'язку із закінченням терміну давності. Допитати за фактом цих шапок можна було тут, і не треба було для цього вивозити людини в Іркутськ і тримати його майже два тижні в Челябінську.

P.S. Російська служба «Голосу Америки» не має в своєму розпорядженні нових коментарів Слідчого комітету РФ по даній темі. Ще раніше відомство офіційно заявило про відмову порушити кримінальну справу про викрадення Леоніда Развозжаєва і застосування до нього тортур, щоб примусити його написати зізнання в організації масових заворушень у Москві 6 травня 2012 року.

«У порушенні кримінальної справи відмовлено, - заявив тоді представник Слідчого комітету Володимир Маркін. - Це рішення засноване на результатах оцінки зібраних в ході перевірки матеріалів. Зокрема, сам Развозжаєв, крім своєї заяви, не зміг представити слідству ніяких документальних або речових підтверджень вчиненого по відношенню до нього злочину».

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG