Спеціальні потреби

Пентагон очолить викривач "єврейського лоббі"


Пентагон очолить викривач "єврейського лоббі"
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:51 0:00
Direct link

Пентагон очолить викривач "єврейського лоббі"

Із тропічної спеки у політичне полум’я. Після повернення із короткої відпустки на своїй малій Батьківщині – Гавайських островах - президент США береться за вирішення критичних для країни питань.
Перш за все Обамі доведеться впорядкувати ситуацію у податково-бюджетній сфері
Наприкінці лютого, державне Казначейство вже не зможе позичати гроші, щоб платити по борговим зобов’язанням США. А 1-го березня наберуть чинності автоматичні скорочення фінансування державних програм.

Тож Обамі доведеться знову сідати за стіл переговорів із республіканцями, які неодмінно спробують отримати реванш за поступки на які вони пішли, щоб не допустити обвалу країни у фіскальну прірву.

Окрім того Обама всерйоз займеться обігом зброї у країні. Видання «Washington Post» повідомиляє, що робоча група на чолі з віце-президентом США Джо Байденом запропонує драконівські обмеження : у США перевірятимуть всіх покупців зброї; переміщення та продаж зброї всередині країни будуть відслідковувати через спеціальну базу даних; за носіння вогнепальної зброї поруч з учбовими закладами, або допущення до неї неповнолітніх будуть суворо карати. Багато, хто називає це – перебором.

Це призначення – виклик усім нам, всім, хто підтримує Ізраїль
сенатор-республіканець Ліндсей Грехем
Між тим схоже, що під час свого другого та останнього президентського терміну Барак Обама таки готовий "перебирати" на шляху до поставлених цілей.

Першому чорношкірому президент Америки не треба більше подобатись усім і кожному. Його мета – виконати передвиборчі обіцянки та втілити власне бачення майбутнього Америки.

Про рішучий настрій Обами свідчать зміни в уряді. Так на посаду міністра оборони Обама пропонує республіканця Чака Гейґела, якого аж ніяк не назвеш компромісною фігурою. Прихильник перемовин з Іраном та критик Ізраїлю ще до офіційного призначення опинився в епіцентрі критики з боку колег по партії.

"Це призначення – виклик усім нам, всім, хто підтримує Ізраїль", - заявив сенатор-республіканець Ліндсей Грехем.

"Важко уявити обставини за яких, я би підтримав його призначення", - додає інший сенатор-республіканець Тед Круз.

Втім маючи підтримку Обами, прихильність колег по партії Гейґелу ні до чого.

Головою ЦРУ ймовірно стане радник Обами з боротьби з тероризмом Джон Бреннан
Гейґел має досвід як у політиці так і бізнесі, є професором школи міжнародної дипломатії в університеті Джорджтауну у Вашингтоні та є членом ради директорів кількох корпорацій, серед яких – Шеврон.

Республіканці вже пообіцяли ставитись до Гейґела «по-справедливості».

"Його погляди щодо Ізраїлю, Ірану та інші заяви зроблені протягом багатьох років – думаю все це буде обговорюватись під час його затвердження", - заявив лідер республіканців у Сенаті Мітч МакКоннелл.

Гейґел не єдине нове обличчя у команді силовиків Обами. Головою ЦРУ ймовірно стане радник Обами з боротьби з тероризмом Джон Бреннан . Він попрацював у управлінні 25 років. У 2008-му президент вже пропонував йому очолити зовнішню розвідку США, втім Бреннан вимушений був відмовитись через підозри у причетності до тортур.

Обидві кандидатури і голови ЦРУ і нового міністра Оборони мають бути затверджені у Сенаті США. Де більшість складають демократи. Втім очевидно, що те як пройде процедура їх затвердження покаже силу, або ж слабкість президента який починає свій останній 4-річний термін на чолі США.
XS
SM
MD
LG