Спеціальні потреби

Американські конгресмени не допустили "фіскальної прірви"


Америка уникнула фіскальної прірви
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:16 0:00
Direct link

Америка уникнула фіскальної прірви

Обидві палати Конгресу США проголосували за закон, який дозволить уникнути «фіскальної прірви», законопроект направлений на підпис Обамі.

Палата представників Конгресу США підтримала схвалений Сенатом законопроект, покликаний врятувати США від «фіскальної прірви». Тепер документ має підписати президент Обама. Голосування в Палаті представників завершилося близько 11 вечора 1 січня. Законопроект був схвалений 257 голосами «за» при 167 «проти». Голосування в Сенаті відбулося менш, ніж за добу до цього. Законопроект передбачає підвищення податків осіб, що заробляють понад 400 тисяч доларів на рік і на сімейні пари з доходом, що перевищує 450 тисяч. Це буде перше підвищення податків у США за останні два десятиліття. Законопроект також передбачає продовження виплат допомоги з безробіття. Щоправда, питання урядових скорочень та ліміту зовнішнього позичання у законопроекті не піднімаються. Натомість, їх вирішення відкладено на два місяці. Аналітики кажуть, що законопроект позитивно вплине на стан економіки у короткотерміновій перспективі, однак водночас викликає занепокоєння інвесторів щодо майбутнього.

Завдяки голосам демократів та республіканців у Конгресі я маю можливість підписати закон, який підніме податки для двох відсотків найзаможніших американців та водночас збереже стару податкову ставку для середнього класу. І це збереже нашу економіку від повернення до рецесії
президент Барак ОбамаПрезидент оголосив про свою перемогу у боротьбі проти фіскального обвалу через кілька годин після переговорів у Конгресі, у яких ключову роль на себе взяв віце-президент Джо Байден.

Байден зустрічався за закритими дверима з демократами, після чого останні пообіцяли підтримати запропонований Сенатом законопроект та закликали спікера Палати представників за нього проголосувати.

«До сьогоднішнього дня наш спікер заявляв, що, як тільки буде згода в Сенаті, Палата проголосує відповідно. Він це сказав публічно і ми цього очікуємо», - заявила лідер меншості в Палаті представників Ненсі Пелосі.

У вівторок вранці Сенат проголосував за законопроект. Цей законопроект захищає 98 відсотків американців від підняття податків та підвищує ставку лише для тих родин, сукупний прибуток яких складає понад 450 тисяч доларів на рік. Так само закон збереже пільги по безробіттю для певної категорії американців. Щоправда, про урізання урядових витрат, на яких наполягали республіканці, в законопроекті не йдеться.

Тому Бейнеру довелося витримати хвилю гострої критики з боку своїх однопартійців.

«Урізання урядових витрат – це критично важливе питання, і ми дуже розчаровані, що Сенат його не вирішив», – заявив конгресмен-республіканець Джек Кінґстон.

Пізніше цього ж дня Палата представників таки прийняла законопроект, щоправда деякі законодавці і після голосування не утримались від критики.

«Так, пане спікеру, ми розуміємо, що знову ж таки смертельну загрозу нашій економіці цей закон не відвертає – йдеться про неконтрольовані урядові витрати. Закон не відображає той збалансований підхід, про який говорив наш Президент, тому ми маємо перед собою документ, який не має нічого спільного з фінансовою мудрістю, але пронизаний духом спокуси, притаманним цьому місту», - розкритикував спікера конгресмен-республіканець Скотт Ріґель.

Втім, не всі республіканці налаштовані так критично.

«І республіканці, і весь американський народ отримали щось дуже важливе – уникнули підняття податків», - говорить конгресмен-республіканець Дейв Кемп.

Демократи у свою чергу назвали цей день моментом єднання.

«У кінцевому рахунку, ми маємо волю поєднати наші зусилля та діяти не як республіканці чи демократи, а як американці», - сказав конгресмен-демократ Стені Гоєр.

Після прийняття бюджету президент Обама закликав законодавців з обох партій знайти спільну мову щодо урізання урядових витрат, збільшення бюджетних надходжень та збереження соціальних програм:

«Ми можемо знайти спосіб продовжувати інвестувати у людей, щоб рости та бути конкурентоспроможними. Ми можемо покласти край цій суперечці. Чи принаймні не дати їй нас цілком поглинути та відвернути від виконання першочергових завдань - створення нових робочих місць, збільшення прибутків громадян, налагодження інфраструктури, імміграційної системи та захисту планети від шкідливих наслідків кліматичних змін, пожвавлення національного виробництва енергетики та захисту наших дітей від жаху насильства, пов’язаного з використанням зброї».

Тим часом американці позіхнули з полегшенням. Адже, хоча і в останні хвилини, але кризи вдалося уникнути, принаймні поки що.
XS
SM
MD
LG