Спеціальні потреби

Азаров запропонував збільшити фінансування силовиків


«Шахрайський бюджет, внесений шахрайським шляхом, не можна ухвалювати», – заявляють опозиційні депутати.

Київ – «Шахрайський бюджет, внесений шахрайським шляхом, не можна ухвалювати», – заявляють опозиційні депутати. Вони наголошують, що проект документа запропонував неіснуючий уряд парламентові, який доживає свої останні дні. Крім того, представлений річний кошторис «заморозить» дію соціальних законів, наголошують в опозиції. Про «антисоціальність» бюджету заявили й комуністи. Утім, фракція Партії регіонів на критику відповідає фактами, що свідчать про кризові явища у світовій економіці, і планує ухвалити держбюджет 2013 вже у четвер.

Проект держбюджету-2013 пропонує практично заморозити соціальні видатки і збільшити фінансування державних структур, заявив із трибуни депутат він НУНС Юрій Кармазін.

«Шахрайським способом внесений шахрайський бюджет. У ньому зберігаються ті самі тенденції: нічого не забирати в олігархів, від фінансування Президента, від фінансування уряду, від підкупу «владоохоронних» органів, які колись називалися правоохоронними», – наголосив Кармазін.

За його словами, видатки на прокуратуру збільшили на 21 відсоток, на державну судову адміністрацію – на 4,2 відсотка, на органи МВС – на 3,3 відсотка, на Службу безпеки України – на 4,8 відсотка.

Крім того, опозиційні депутати наголошують, що у проекті державного бюджету уряд запропонував збільшити мінімальну зарплату у 2013 році на 71 гривню, а прожитковий мінімум – на 13 гривень.

Ми робимо утиснутий бюджет, який можна виконати – Лук’янов

Коштів на всі потреби не вистачає, доводиться розподіляти те, що є, а тому у будь-якому разі залишаться незадоволені, вважає депутат від Партії регіонів Владислав Лук’янов.

«Ми робимо більш утиснутий, більш реалістичний, але прагматичний бюджет, який можна виконати», – сказав Лук’янов.

Уряд пропонує у 2013 році обмежити державні видатки сумою в понад 410 мільярдів гривень. Водночас проект бюджету передбачає скорочення доходів та збільшення дефіциту державного бюджету, оголосив з парламентської трибуни перший заступник міністра фінансів Анатолій Мярковський.

«Доходи державного бюджету складають 359,9 мільярда гривень. Визначено дефіцит бюджету 50,4 мільярда гривень. Запропонований рівень дефіциту, на наш погляд, є оптимальним. При цьому державний борг на кінець 2013 року прогнозується у сумі 483 мільярди гривень», – повідомив Мярковський.

За словами депутата від БЮТ Андрія Павловського, запропонований бюджет зупиняє дію 13 соціальних законів – щодо пільг для чорнобильців, лікарів та шахтарів.

Уряд Азарова не мав права подавати проект бюджету 2013 – Томенко

Водночас заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко відзначив, що опозиція вимагає від Кабміну звіту про виконання держбюджету у 2012 році.

«Якби мене запитали, що у цьому році є найбільшим політичним приколом, я б сказав про те, що відставлений уряд без новообраного парламенту визначає стратегію економічного життя України на 2013 рік. Не може парламент, у якому ми перебуваємо, визначати стратегію, як жити у 13-му році. Ніхто нас на це не уповноважував. Так само, як відставлений уряд не може це робити. Відставлений уряд мусив би прийти сюди і прозвітувати про ситуацію в країні», – заявив Томенко.

Утім, Голова Верховної Ради Володимир Литвин заявляє, що уряд подав проект держбюджету до того, як був підписаний указ про його відставку.

Тим часом пропрезидентська більшість вирішила розглянути в цілому проект державного бюджету на 2013 рік у четвер, 6 грудня.

Представники Компартії заявили, що вони не будуть голосувати за такий проект бюджету, назвавши його антисоціальним. Микола Томенко нагадав, що, попри негативні заяви щодо бюджету, Компартія не виходила з парламентської більшості, а тому може приєднатися до голосування.
Передрук з "Радіо Свобода"
XS
SM
MD
LG